همه‌ی خبرهای امروز
 • شادگان ۱۳۹۹-۰۵-۱۶ ۰۹:۴۸

  تالاب بین‌المللی شادگان در حال اخراج از کنوانسیون رامسر

  «پسماندها» شادی را از «شادگان» گرفت؛ مسئول حفاظت از تالاب کیست؟

  خوزستان-تالاب شادگان و هورالعظیم از جاذبه‌های دیدنی خوزستان به شمار می‌آیند که این روزها به دلیل دست‌اندازی‌های مکرر و بی‌توجهی به مسائل زیست‌محیطی مورد تهدید واقع‌شده است.

 • هفت تپه ۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۴

  در گفت و گوی قدس با عضو کمیسیون اصل نود مجلس مطرح شد

  «هفت تپه» و هفت خوان مشکلات؛ اعتراضات کارگران هفت تپه به حق یا ناحق؟

  خوزستان- اعتراضات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که حالا وارد پنجاهمین روز خود شده است نظر بسیاری از مسئولان به‌ویژه اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس را برانگیخته است تا آنجا که تنی از چند از نمایندگان مردم را برای رسیدگی و گفت‌وگو با نماینده‌های کارگری عازم خوزستان کرد.

 • گتوند ۱۳۹۹-۰۴-۳۱ ۱۰:۴۳

  به دلیل بی توجهی به اختلاف چندین ساله

  حقوق روستائیان «گتوند» آب می‌رود

  خوزستان- سد گتوند، آخرین و بلندترین سدی است که بر روی رودخانه کارون در شهرستان گتوند ساخته‌شده است که آبگیری آن از سال ۹۰ در میان مخالفت‌های فعالان اجتماعی و محیط‌زیست آغاز شد.

 • مترو اهواز ۱۳۹۹-۰۴-۲۲ ۰۹:۰۴

  موانع پیشرفت مترو از زبان مسئولان

  قطار شهری اهواز تأخیر دارد؛ کم‌کاری از پیمانکار یا شهرداری؟

  اهواز- هوای ۴۷ درجه اهواز، کمبود وسایط نقلیه و ترافیک درون‌شهری و توسعه شهر و برخی دیگر از مشکلات و واژه‌هایی ازاین‌دست را که کنار هم می‌گذاریم شاید تنها یک راهکار برای حل آن و آن‌هم احداث مترو یا قطار شهری پیش روی مسئولان بگذارد که متأسفانه پس از گذشت ۱۵ سال هنوز اتفاقی برای این تصمیم در این شهر نیفتاده است.

 • کارخانه قند اهواز ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۰:۳۰

  با از سر گیری تولید

  کام کارخانه قند اهواز دوباره شیرین می شود

  اهواز- حضور مکرر و مستمر کارگران کارخانه قند اهواز طی ۱۰ سال گذشته در قالب تجمعات اعتراض آمیز در مقابل استانداری و یا خیابان های این شهر برای دریافت مطالبات خود گویای داستان پرفرازونشیب و مشکلات پیش روی این کارخانه است که هنوز فرجامی نداشته است.

 • گل ۱۳۹۹-۰۴-۱۷ ۱۰:۴۷

  تولید گران تمام می شود

  قصه گرانی؛ غصه کشاورزان دزفولی

  خوزستان- شهرستان دزفول با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، افزون بر ۹۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و شغل اغلب مردم این شهرستان به کشاورزی مرتبط است که این روزها به دلیل افزایش نهاده‌های تولید و هم‌چنین شیوع بیماری کرونا سایه سنگین رکود و گرانی بر شغل مردمان این شهرستان سایه انداخته است.

 • هفت تپه ۱۳۹۹-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۷

  به دلیل یک تصمیم نادرست

  خصوصی سازی کام نیشکر هفت تپه را تلخ کرد؛ کارگران چشم انتظار دریافت مطالبات

  اهواز- تجمعات اعتراض آمیز در راستای دریافت حقوق به تعویق مانده و دفترچه های بی اعتبار تامین اجتماعی تنها مشکلات ظاهری کارگران نیشکر هفت تپه خورستان است.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۴-۰۹ ۱۲:۲۸

  کرونا در خوزستان کمرنگ نشده است؛ وضعیت قرمز ادامه دارد

  اهواز- خوزستان در بحث شیوع بیماری کرونا از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرارگرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش‌یافته است.

 • سید کریم حسینی ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۰۹:۵۱

  رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

  کارگاه طرح انتقال آب بهشت آباد باید تعطیل شود

  خوزستان_ رئیس مجمع نمایندگان خوزستان از اعلام ارائه نامه کتبی به وزارت محیط زیست جهت جمع آوری کارگاه انتقال آب کارون خبر داد.

 • غیزانیه ۱۳۹۹-۰۳-۲۵ ۰۸:۳۸

  پس از ۴ سال انتظار

  آب به «غیزانیه» رسید؛ وعده مسئولان برای اجرای فاز دوم تا ۵۰ روز دیگر

  اهواز- بخش غیزانیه سال‌هاست که با کمبود آب‌دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از مردمان آن در طی سال‌های گذشته نیاز خود و دام‌های منطقه را با خرید آب توسط تانکرهای سیار برآورده می‌کنند.

 • پل- اهواز ۱۳۹۹-۰۳-۱۸ ۱۶:۱۷

  قدس آنلاین از اهواز گزارش می دهد

  تقاطع غیر همسطح چمران چقدر می ارزد؟

  خوزستان- مهمترین موضوع در مدیریت شهری تخصیص منابع است، اصولا در راه اندازی هر طرحی باید پرسید گره گشایی آن چیست؟ ما در شهری زندگی می کنیم که شهرداری برای نبود ۲ میلیارد تومان، معضل عظیم بازیافت زباله را دارد، ۴ سال یک اتوبوس و ایستگاه اتوبوس به شهر اضافه نشده اما تمام اعتبارها خرج زیرگذر و روگذر می‌شود...

 • کرونا-خوزستان ۱۳۹۹-۰۲-۲۲ ۱۰:۲۷

  گزارش قدس آنلاین از کاسبان بیمار

  سوداگران ماسک محرومیت خوزستان را تمدید کردند

  خوزستان- همان ابتدای ورود کرونا، ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در اهواز نایاب شد، نگرانی ها با خط تولید های بیشتر و داشتن بزرگترین کارخانه الکل سازی هم فروکش نکرد و دلالان بازار سیاه تاختند تا امروز به ابتدای محدودیت و محرومیت ها برگردیم...

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۲-۲۱ ۱۸:۱۱

  به دلیل عدم رعایت مردم به فاصله اجتماعی

  خوزستان به‌روزهای کرونایی بازگشت/ورود به آبادان ممنوع

  خوزستان- از ۲۳ فروردین‌ماه که محدودیت‌های تردد و کسب‌وکار برای مردم سراسر کشور برداشته شد بسیاری از مسئولان بهداشتی بیم این موضوع را داشتند که شاید دوباره به‌روزهای کرونایی بازگردیم و احیاناً بی‌توجهی مردم به افزایش مبتلایان دامن بزند لذا این پیش‌بینی خیلی زود محقق شد و حالا خوزستان با افزایش 100 درصدی آمار مبتلایان باری دیگر به به محدودیت های قبل بازگشت.

 • کرایه تاکسی ۱۳۹۹-۰۲-۱۳ ۰۸:۱۷

  قدس آنلاین از خوزستان گزارش می دهد

  افزایش کرایه تاکسی غیر قانونی است/با متخلفان برخورد می شود

  خوزستان_ چند روزی است بحث تکراری راننده و مسافر بر سر افزایش کرایه های شهری بالا گرفته، این بار کرونا بهانه است...

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۲-۰۸ ۰۸:۴۵

  به دلیل عدم رعایت فاصله اجتماعی

  افزایش ۵۰ درصدی آمار مبتلایان کرونا در خوزستان/ظرفیت بیمارستان رازی تکمیل شد

  اهواز- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: موارد بستری بر اثر ویروس کرونا در خوزستان در مدت یک هفته گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته‌است.

 • سیل ۱۳۹۹-۰۱-۰۱ ۱۵:۳۴

  روزشمار۹۸

  خوزستان در سالی که گذشت

  خوزستان-  سال پر فراز و نشیب ۹۸ گذشت، حالا بر خلاف هر پایان سالی تب و تاب در خیابانهای شهر جاری نیست و ما مسلما آب نمی ریزیم پشت سر سالی که ابتدا و انتهایش را سیل برد، سیلی که معلوم نیست کدام پل را شکست که هیچ چیز سر جایش بر نمی گردد.