همه‌ی خبرهای امروز
 • معدن ۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۱۱:۴۴

  طی نشست نمایندگان مردم دنبال شد

  واکاوی مشکلات استان کرمان از رانت سنگ‌آهن تا بیکاری جوانان؛ فقط خاک معدن به چشم مردم می رود

  کرمان- در استان کرمان شرکت‌های بزرگ مادر تخصصی مانند فولاد و معادن غنی مس، سنگ‌آهن و زغال‌سنگ در حال فعالیت هستند که به نظر می‌رسد نباید باوجوداین پتانسیل ها جوان بیکاری در این استان یافت اما هنگامی‌که می‌شنویم این استان دارای نرخ بیکاری ۱۱.۳ درصد است ناخودآگاه این سؤال به ذهن متبادر می‌شود که مشکل کار کجاست؟

 • پسته و باغ پسته ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۸

  به دلیل فروش نرفتن محصول سال گذشته

  پسته کرمان از صادرت بازماند؛ ۷۵ هزار تن پسته بدون مشتری

  کرمان- شیوع بیماری کرونا و انسداد مرز ها و به دنبال آن کاهش صادرات و از طرفی نوسانات ارزی و تعهد ارزی برای بازگرداندن ارز امسال موجب شد تا حجم بسیاری از محصول پسته کرمان در انبارها بدون مشتری بماند و همین موضوع حالا به دغدغه ای جدی برای صادرکنندگان و نیز تولید کنندگان تبدیل شده است.

 • آبرسانی ۱۳۹۹-۰۴-۳۰ ۰۸:۵۹

  کرمان تشنه مدیریت آب/بارندگی های بهاره عطش تابستانه را رفع نکرد

  کرمان- بهار امسال اگرچه با بارش‌های مناسب آغاز شد و افزایش بارندگی قابل‌توجهی را در سطح استان شاهد بودیم اما به دلیل خشک‌سالی‌های مکرر دو دهه اخیر هنوز در ذخایر آبی استان تراز منفی است و هنوز با پدیده خشک‌سالی و بحران کمبود آب در استان مواجه هستیم.

 • کرمان ۱۳۹۹-۰۴-۲۴ ۱۳:۲۱

  با مطرح‌شدن خواسته‌ای دیرینه

  تقسیم استان کرمان نقل محافل مجازی؛ طرحی در کار نیست

  کرمان- جداسازی شهرستان جیرفت در جنوب استان کرمان و یا درخواست تقسیم استان کرمان خبر جدیدی نیست بلکه ریشه این خواسته حتی به دولت های قبل از انقلاب باز می گردد.

 • پسته - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۴-۱۱ ۱۵:۳۳

  به دلیل وجود موانع بر سر راه صادرات

  پسته کرمان خندان نیست

  کرمان- از همان روزی که بیماری کرونا در دی‌ماه سال گذشته بر روی کشور سایه انداخت خنده نیز از لبان کسبه و به‌ویژه محصول استراتژیک استان کرمان و پسته رخت بر بست.

 • کشاورزی ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۱:۴۵

  به دلیل تبعات ناشی از کرونا و وضعیت نابسامان اقتصادی

  چشم کشاورزان جنوب کرمان به حمایت‌های دولتی دوخته‌شده است

  کرمان- جنوب کرمان قطب کشاورزی کشور و شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی است اما شیوع ویروس کرونا و به‌تبع آن بسته شدن مرزها موجب شد تا دلال‌ها محصول کشاورزی مردم را باقیمت ناچیزی خریداری کنند که همین امر باعث متضرر شدن کشاورزان شد.

 • اتباع بیگانه ۱۳۹۹-۰۴-۰۱ ۱۲:۳۷

  در روز جهانی پناهندگان مطرح شد

  رابطه ایران و افغانستان هدف حملات کینه‌توزان نظام قرارگرفته است

  کرمان- تعداد ۳۵۰هزار نفر پناهنده از کشور افغانستان در استان کرمان زندگی می‌کنند که هم چون شهروندان ایرانی از بسیاری امکانات مانند بهداشت و درمان و تحصیل برخوردار هستند اما کینه‌توزی معاندان نظام این موضوع را برنتافته و هرروز به‌گونه‌ای بر طبل دشمنی و اختلاف می‌زنند.

 • پیاز ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۳:۲۳

  به‌رغم نداشتن تکلیف قانونی

  گره مشکلات کشاورزان جنوب کرمان با حرکت جهادی سپاه گشوده شد

  کرمان- هرسال به دلیل نبود یک سیستم برنامه‌ریزی‌شده در راستای تنظیم بازار لذا بسیاری از کشاورزان جنوب کرمان هم‌زمان با فرارسیدن فصل برداشت محصول تولیدی آن‌ها بر روی دستشان مانده و خریداری ندارد.

 • تب کنگو ۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۶

  مدیر کل دامپزشکی کرمان خبر داد

  تب کشنده کریمه کنگو در کمین ساکنان شرق کشور

  کرمان- بیماری تب کریمه کنگو که از طریق گزش «کنه» و یا ترشحات خونی دام آلوده به انسان منتقل می‌شود همه‌ساله هم‌زمان با فرارسیدن فصل تابستان به‌ویژه در استان‌های شرقی کشور موجب بیماری و فوت بسیاری از هم‌وطنان می‌شود.

 • گوجه ۱۳۹۹-۰۳-۱۶ ۱۰:۱۷

  با آغاز خرید تضمینی

  وضعیت قرمز بازار گوجه‌فرنگی در کرمان سفید شد/دولت به کمک کشاورزان آمد

  کرمان- امسال ۱۲هزار هکتار از اراضی جنوب کرمان به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص یافت که ۴۵ درصد از گوجه موردنیاز کشور در خارج فصل را تأمین می‌کند اما متأسفانه شیوع بیماری کرونا و متوقف شدن صادرات موجب شد تا بسیاری از این محصول بر روی دست کشاورزان بماند و حتی رغبتی برای برداشت محصول در بین کشاورزان ایجاد نشود.

 • کرمان.رودبار جنوب ۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۸

  در سال گذشته اتفاق افتاد

  ۲۴۰۰ میلیارد تومان خسارت؛ سوغات بلایای طبیعی در استان کرمان

  کرمان- باد و توفان و افزایش غلظت ریز گردها و از طرفی سیل و خشک‌سالی ازجمله بلایای طبیعی است که می‌توان گفت استان کرمان همه‌ساله با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند.

 • ملخ ۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۱۴:۰۶

  ملخ‌ها دسترنج کشاورزان کرمان را تهدید می‌کنند/اعتبارات کافی نیست

  کرمان- حمله ملخ‌ها که بنا بر گزارش سازمان خواربار جهانی امسال بیش از گذشته است و بیش از چهار و نیم میلیون تُن محصول کشاورزی جنوب کرمان را تهدید می‌کند و لذا این موضوع بر ضرورت مقابله با این آفت می‌افزاید.

 • پیاز ۱۳۹۹-۰۲-۲۲ ۱۰:۳۵

  محصولات کشاورزی جنوب کرمان مشتری ندارد

  قیمت پیاز اشک پیاز کاران را درآورد

  کرمان- جنوب کرمان به دلیلی وجود شرایط آب و هوایی مناسب یکی از قطب‌های تولید محصولات جالیزی و گلخانه‌ای است که کشاورزان آن هرسال پس از به ثمر رسیدن یک سال زحمتشان به‌جای خوشحالی برای فروش محصول زانوی غم بغل می‌گیرند.

 • توفان شن سیستان ۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۱۰:۴۵

  به دلیل هجوم ریز گردها

  حیات مردم جنوب کرمان با اعتبارات بیابان‌زدایی گره‌خورده است

  کرمان- اگرچه امسال به لطف الهی شاهد بارش‌های قابل‌توجهی در تمامی استان‌ها بودیم و تالاب جازموریان پس از سال‌ها خشکیدگی به زندگی بازگشت اما توفان‌های شن به دلیل وسعت کانون‌های بحرانی زندگی مردم جنوب این استان را مختل کرده است.

 • کرمان.رودبار جنوب ۱۳۹۹-۰۱-۲۷ ۱۲:۰۶

  تلاش برای بازسازی ۱۰۱۰ واحد مسکونی سیل‌زده

  مدیران از وضعیت مردم جنوب کرمان بی‌اطلاع هستند

  کرمان – در جنوب کرمان مردمانی زندگی می‌کنند که آن‌ها را می‌توان در زمره ساده‌زیست‌ترین افراد این جامعه نامید مردمانی که در گرمای ۵۰ درجه تابستان کولری برای روشن کردن ندارند، روزانه ۱۵ لیتر آب آشامیدنی توسط تانکرهای سیار دریافت می‌کنند و حتی دانش آموزان آن‌ها در ۱۲۴ مدرسه در رودبار جنوب فاقد سرویس بهداشتی و حتی امتیاز آب و برق هستند اما بااین‌حال همیشه درصحنه دفاع از مرزهای میهن اسلامی حاضر هستند.

 • سیل ۱۳۹۹-۰۱-۱۳ ۱۸:۰۸

  در نخستین هفته سال جدید به وقوع پیوست

  کرمان پنجه در پنجه سیل/کشاورزان بیشترین آسیب را متحمل شدند

  کرمان- جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است که متاسفانه بارش های سیل آسا در طی هفته گذشته موجب قطع راه ارتباطی بسیاری از روستاهای ریگان، تلف شدن دام ها و تخریب زیر ساخت های این استان شد.