همه‌ی خبرهای امروز
 • خلیج گرگان دیروز ۰۹:۵۹

  قدس آنلاین از استان گلستان گزارش می دهد

  عقب‌نشینی خلیج گرگان از چرخه زندگی؛ راه نجات خلیج چیست؟

  طاهره عودی

  گلستان-خلیج گرگان که در سده‌های پیشین با برخورداری از آب فراوان زمینه ایجاد بندرگاه‌هایی چون گز و ترکمن را فراهم کرده و بر رونق و شکوه این مناطق افزود، چند سالی است گرفتار خشک‌سالی شده و دیگر خبری از آن‌همه شکوه نیست و این پهنه آبی با مرگ و نیستی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

 • راه‌آهن اینچه‌برون ۱۳۹۹-۰۵-۱۴ ۰۹:۵۴

  منطقه آزاد «اینچِه برون» فرصت یا تهدید؟

  'گلستان- راه‌اندازی منطقه آزاد اینچه برون یکی از آرزوی های دیرینه مردم گنبدکاووس است که زمزمه‌های ایجاد آن از سال ۱۳۹۲ طنین‌انداز شد.

 • نرماب ۱۳۹۹-۰۴-۰۵ ۰۸:۵۴

  پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی

  مشکلات روستائیان سد نرماب ختم به خیر شد؛ امید به زندگی ساکنان پشت سد پمپاژ شد

  گلستان- روستای «جنگلده بالا» یکی از روستاهای واقع در کاسه سد «نرماب» است که به دلیل عملیات آبگیری سد نیازمند جابجایی است ولی ۱۱ سال از بلاتکلیفی ساکنان آن می گذرد.

 • قلیان ۱۳۹۹-۰۴-۰۴ ۱۲:۴۰

  تیشه برریشه تنها فسیل زنده دنیا

  «سرخدار» سرسبز می‌دهد به باد؛ یاقوت جنگل‌های شمال زینت قهوه‌خانه‌ها می‌شود

  گلستان- درخت سرخدار در مازندران به‌عنوان یک‌گونه فسیل زنده حساب می‌شود و لذا تلاش مردم برای حفاظت از سرخدارها باعث شده تا سازمان میراث فرهنگی برای حفظ ذخایر ژنتیکی سال گذشته این درختان را در فهرست آثار ملی به ثبت برساند.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۳-۲۹ ۱۴:۲۰

  به دلیل بی‌توجهی به فاصله‌گذاری اجتماعی

  وضعیت گلستان قرمز است/بازارها تعطیل تجمعات ممنوع شد

  گرگان- باوجود توصیه‌ها و تأکیدات فراوان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم بعد از کاهش موج نخست کرونا و لغو محدودیت‌ها، ابلاغیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشد که نتیجه آن اوج‌گیری شیوع بیماری کرونا در استان گلستان و تغییر وضعیت به رنگ قرمز است.

 • گلستان ۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۰۸:۱۳

  منابع ملی در خطر دود شدن

  احتمال آتش سوزی در پارک ملی گلستان قوت گرفت؛ تفاهم نامه های امضا شده اجرا نشد

  گرگان- پارک ملی گلستان با دارا بودن گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری، در سال ۱۳۵۴ به عنوان ذخیرگاه زیست کره در زمره ۵۰ ذخیرگاه بیوسفری جهان در لیست یونسکو ثبت شد و حال با گرم شدن هوا یک بار دیگر دغدغه آتش افروزی و یا حریق احتمالی در این زیستگاه ارزشمند در بین مسئولان بالا گرفته است.

 • افزایش 100 درصدی خرید دانه روغنی کلزا در هرمزگان ۱۳۹۹-۰۳-۱۸ ۱۶:۲۲

  رنگ زرد بهره‌برداران در فصل برداشت کلزا

  توفان داشته‌های کشاورزان گلستانی را بر باد داد/چتر بیمه‌ها برای پوشش خسارت‌ها کوچک است

  گرگان- بلایای طبیعی همواره یکی از آفات محصولات کشاورزی در استان گلستان بوده است که به‌تناوب و در فصول مختلف موجب زیان‌های بسیاری به دسترنج کشاورزان شده است اما آنچه که بیشتر از هر موضوعی بهره‌برداران را رنج می‌دهد عدم پوشش لازم توسط بیمه‌ها است که بنا بر اظهارات کشاورزان جوابگوی حجم خسارات نیست.

 • سیب زمینی ۱۳۹۹-۰۳-۰۹ ۱۴:۱۲

  با آغاز برداشت محصول

  سیب‌زمینی گلستان به کیلویی ۶۰۰ تومان رسید/محصول کشاورزان خریدار ندارد

  گرگان- شاید باورتان نشود که سیب‌زمینی تازه و زرد را که در حال حاضر باید از مغازه‌ها کیلویی سه تا پنج هزار تومان خریداری کنید اما میدان بار گرگان حتی به قیمت کیلویی هزار تومان هم خریدار ندارد و بسیاری از کشاورزان مجبور به فروش سیب‌زمینی به قیمت ۶۰۰ تومان هستند.

 • گلستان ۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۱۲:۰۱

  رئیس دادگستری تشریح کرد

  سیر تا پیاز ماجرای واگذاری اراضی ملی به قضات گلستان

  گلستان- ۳۰ سال قبل و پیش از استان شدن گلستان در سفر رئیس وقت سازمان منابع طبیعی کشور به گرگان که در آن زمان یکی از شهرهای مازندران بود ۴۵ نفر از قضات منطقه درخواست واگذاری قطعه زمینی بدون مشخص شدن مکانی خاص می‌کنند که این درخواست مورد موافقت قرارگرفته و قطعاتی در شهرک تالار به متقاضیان واگذار می‌شود.

 • پارک ملی گلستان ۱۳۹۹-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۹

  به دلیل غیبت مسافران و گردشگران

  کرونا به طبیعت گلستان جان بخشید

  گرگان- اگرچه شیوع بیماری کرونا متأسفانه سفره معیشت مردم را کوچک کرد و خسارات فراوان مالی و اقتصادی در تمام کشور بر جای گذاشت اما آن روی سکه نمی‌توان از برکات این بیماری برای طبیعت گذشت!

 • سیل گلستان ۱۳۹۹-۰۲-۱۰ ۰۹:۴۴

  سازه های غیر اصولی گریبان گیر رودخانه ها شده است

  عصیان گری رودها ی گلستان به دلیل دست‌اندازی در طبیعت

  گلستان- هنوز خاطرات تلخ سیل و غرق شدن گلستان از خاطر هیچ‌یک از شهروندان و روستائیان بیرون نرفته است و امسال هم بارش‌های رگباری و سیل‌آسا باری دیگر شرق گلستان و شهرستان‌های گالیکش، مینودشت، کلاله و رامیان را با خود درگیر کرد و لذا این حوادث خود گویای شرایط اقلیمی گلستان است که باید برای چنین حوادث غیرمترقبه‌ای بیش از گذشته آمادگی داشت.

 • گلستان ۱۳۹۹-۰۱-۳۱ ۱۰:۲۴

  ازهزار کیلومتر لایروبی فقط ۲۵۶ کیلومتر انجام شد

  بودجه لایروبی رودخانه های گلستان رسوب کرده است/کار کند پیش می رود

  گلستان- نوروز ۱۳۹۸ درست زمانی که مردم برای خرید سبزه و ماهی شب عید در تکاپو بودند، باران رگباری چندروزه که برای ساعاتی سهمگین شد زاروزندگی مردم گلستان را در آب شناور کرد و آغازگر اتفاقاتی شد که تلخی آن باگذشت یک سال هنوز در خاطر مردم این استان تروتازه و شاید عذاب‌آور است.

 • شایعه پراکنی ۱۳۹۹-۰۱-۲۲ ۱۷:۰۱

  تب داغ کرونا در فضای مجازی

  کاربرانی که برای مردم نسخه می‌پیچند

  گرگان- بنا بر اظهار روان شناسان بزرگ‌نمایی، فاجعه سازی، داشتن نگرش منفی و ایجاد ترس و هیجان‌های منفی به ضرر مقابله با ویروس کرونا تمام می‌شود اما با این‌وجود عده‌ای از شهروندان از سر ناآگاهی و یا رفتاری مغرضانه دقیقا سعی دارند تا با شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی بر استرس شهروندان بیفزایند.

 • خلیج گرگان ۱۳۹۹-۰۱-۱۵ ۱۳:۰۱

  دوستداران محیط زیست هشدار می دهند

  کام تلخ خلیج گرگان از شیوه مقابله با کرونا/نجات خلیج در انتظار اقدام ملی

  گرگان- اگر چه این روز ها شنیده می شود که هیچ ویروسی به اندازه کرونا نتوانسته به طبیعت خدمت کند و موجب پاکی هوا، کاهش زباله گردشگران و نفس کشیدن طبیعت در روز خودش سیزدهم فروردین ماه شود اما ظاهرا برای خلیج گرگان مصداق ندارد.

 • کرونا ۱۳۹۹-۰۱-۱۰ ۱۶:۰۶

  نگرانی مسئولان از موج دوم کرونا در گلستان/شهروندان در خانه بمانند

  گلستان- بر اساس گزارش وزیر بهداشت به رییس جمهور؛ گلستان یکی از استان های با آلودگی بالا به ویروس کرونا است با این حال بسیاری از هموطنان از روی لجاجت و خودخواهی با سفر به این استان و انتقال ویروس از سایر استان ها به این منطقه حالا موج جدیدی از نگرانی را برای مردم و مسئولان ایجاد کرده اند.