همه‌ی خبرهای امروز
 • محدودیت جاده ای ۱۳۹۹-۰۵-۱۰ ۱۰:۳۲

  به دلیل افزایش ۴ برابری آمار مبتلابه کرونا

  غربالگری خودروهای غیربومی در بویر احمد؛گردشگری پایان هفته ممنوع

  یاسوج- بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و هم‌چنین برگزاری مراسم عروسی و عزا حالا نتیجه‌ای به‌جز افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا در شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد نداشته و بنا بر گفته مسئولان آمار ابتلا را به میزان ۴ برابر افزایش داده است.

 • آتش سوزی مراتع شهر بابک ۱۳۹۹-۰۴-۰۷ ۱۳:۰۷

  آتش‌سوزی‌های کهگیلویه و بویراحمد عمدی یا سهوی است؟ادامه سریالی آتش‌سوزی‌ها

  یاسوج- ۸۷ درصد مساحت استان کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می‌دهد و با توجه به اینکه آتش‌سوزی در جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به‌صورت زنجیره‌وار ادامه داشته لذا حالا عمدی بودن این آتش‌افروزی‌ها باهدف نامعلوم بیش از هرزمانی مردم و مسئولان را به گمانه‌زنی و واکاوی واداشته است.

 • صنعت مرغداری ۱۳۹۹-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۲

  کرونا صنعت مرغداری در کهگیلویه وبویر احمد را بیمار کرد

  یاسوج- بی‌ثباتی بازار مرغ، نبود نقدینگی در واحدهای تولیدی، کمرنگ بودن صادرات مرغ و التهاب بازار نهاده به‌عنوان مهم‌ترین مشکلات حال حاضر صنعت مرغداری است که بسیاری از تولیدکنندگان در استان کهگیلویه و بویراحمد را با خود درگیر کرده و این صنعت را به رکود کشانده است.

 • رئیس آتش‌نشانی شاندیز ۱۳۹۹-۰۳-۳۱ ۱۳:۲۶

  نگاهی به شیوه قدیمی آتش زدن در مزارع

  ۶۰۰هکتار مزارع گندم خاکستر شد/آتشی که خشک و تر را باهم می‌سوزاند

  یاسوج- آتش زدن کاه و کلش مطابق قانون جرم است اما برخی از کشاورزان بعد از برداشت محصول اقدام به آتش زدن بقایای برجای‌مانده از برداشت محصول می‌کنند و لذا این اقدام موجب می‌شود که حتی مزارع همسایگان و یا مراتع و جنگل‌ها نیز دچار حریق شده و به عبارتی خشک و تر پای هم بسوزند.

 • آتش سوزی مراتع شهر بابک ۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۱۱:۰۳

  مردم خواستار برخورد جدی با عاملان آتش سوزی هستند

  جنگل های کهگیلویه بویر احمد در آتش طمع می سوزد/سودجویی به قیمت نابودی منابع ملی!

  یاسوج- جنگل و مراتع سبز استان کهگیلویه و بویر احمد حکم سفره‌ای پربرکت و روزی دهنده برای مردمان این دیار دارد که با افتادن آتش‌به‌جان آن اقتصاد و معیشت مردمان این منطقه نیز دچار بحران می‌شود.

 • کاهش آتش سوزی جنگل های بلوط در ایلام ۱۳۹۹-۰۳-۰۱ ۱۳:۲۰

  با افزایش دمای هوا و احتمال آتش‌سوزی های پیش رو

  بلوط‌های زاگرس در آتش کمبود امکانات می‌سوزند

  یاسوج- هم‌زمان با افزایش دمای هوا و موج جدید گرما بسیاری از مسئولان و دوستداران محیط‌زیست بر این موضوع تاکید دارند که باید بیش از گذشته نسبت به حفاظت از جنگل ها حساسیت به خرج داد و در راستای حفظ این گنجینه طبیعی کوشا بود.

 • یاسوج ۱۳۹۹-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۰

  به دلیل عدم رعایت استاندارد های لازم

  شهرهای شادی در کهگیلویه و بویراحمد شادی‌آفرین نیستند

  یاسوج- شهربازی‌ها که در بسیاری از استان‌ها به‌عنوان شهر شادی نیز از آن یاد می‌شود به‌طور عموم در داخل پارک‌ها و بوستان‌ها ساخته می‌شوند تا محل مناسبی برای تفریح تمامی گروه سنی از کودک تا بزرگ‌سال باشد اما این شهر شادی در استانی هم چون کهگیلویه و بویر احمد تاکنون برای کوچک و بزرگ شادی‌آفرین نبوده است.

 • عشایر قزوین ۱۳۹۹-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۹

  تبدیل وضعیت کوچ اختیاری به کوچ اجباری

  سایه اندازی کرونا بر زندگی عشایر کهگیلویه و بویر احمد

  یاسوج- امسال که به برکت باران های زمستانه و بهاره دشت ها و مراتع کهگیلویه و بویر احمد سرسبز تر از هر سال در انتظار ورود عشایر هستند اما متاسفانه بیماری کرونا بر روند کوچ عشایر این استان سایه انداخته است.

 • خسارت کشاورزی ۱۳۹۹-۰۱-۱۳ ۰۹:۲۹

  کولاک باران و سرما در کهگیلویه وبویر احمد/۱۳۸۰ میلیارد ریال خسارت بر جای ماند

  یاسوج- سامانه های بارشی فروردین امسال در کهگیلویه وبویراحمد اگرچه به شدت بارش های مدت مشابه سال قبل نبود اما مشکلاتی را نیز در این فصل کرونایی برای بسیاری از مناطق استان ایجاد کرد.