یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۷

هوای پایتخت ناسالم شد

هوای پایتخت

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد 118در شرایط ناسالم قرار گرفت.

دکتر وحید حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت تمام  آلاینده ها  به جز ازن و منو اکسید کربن  نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.

به گفته وی، به این ترتیب میانگین غلظت تمام  آلاینده ها به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون از حد مجاز  فراتر بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در  شرایط نا سالم است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی صاف در پاره ای نقاط غبار آلود است. به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط نا سالم باقی بماند . 

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در  منطقه ناسالم برای گروههای حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.