چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۹

یک جوان سیاهپوست دیگر بدست پلیس آمریکا کشته شد

قدس آنلاین

به دنبال مرگ یک جوان سیاهپوست دیگر بدست پلیس آمریکا در حومه شهر سنت لوییس، جایی که مایکل براون نوجوان سیاهپوست غیرمسلح با شلیک پلیس جان خود را از دست داد، تعداد زیادی از معترضان بار دیگر به خیابان‌ها آمده و پلیس را به ممانعت در امدادرسانی و ارائه خدمات مناسب پزشکی به این جوان متهم کردند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلمی که از صحنه کشته شدن این جوان 18 ساله منتشر شده است، نشان می‌دهد پمپ بنزینی که این جوان در آن مورد حمله واقع شده است، به وسیله نوارهای زردرنگ محصور و مورد حفاظت نیروهای پلیس قرار گرفته است.

در همین حال یکی از روزنامه‌های سنت لوییس گزارش داده است، حدود 60 تن از اهالی در این منطقه تجمع کرده‌ و دست‌کم سه تن از آنها بازداشت شده‌اند.

تصاویر و فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تنها دود و صدای برخوردها را نشان می‌دهند اما مشخص نیست که چه کسی مسوول آنهاست.

به گفته پلیس، این جوان در پمپ بنزین هفت‌تیری را به سمت پلیس گرفته بوده که در حال نزدیک شدن به او بوده است.

سخنگوی اداره پلیس سنت لوییس نیز در واکنش به این واقعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: مامور پلیس برکلی از ترس جان خود چند بار اقدام به تیراندازی کرده که منجر به مرگ مرد جوان شده است.

برکلی تنها چند دقیقه با فرگوسن فاصله دارد؛ جایی که پلیس به مایکل براون شلیک کرد و باعث ایجاد موجی از اعتراضات در سراسر کشور شد.

روز گذشته (سه‌شنبه) حدود 200 تن از اهالی نیویورک در واکنش به سخنان شهردار این شهر جهت متوقف کردن اعتراضات به خیابان‌ها آمدند.

گفته می‌شود این قربانی 18 ساله آنتونیو مارتین نام داشته اما پلیس هنوز هویت وی را تایید نکرده است.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.