یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴

بازگشایی سفارت انگلیس در تهران با حضور هاموند، حاشیه‌ها+ واکنش ظریف

سفارت

سفارت انگلیس ‎در تهران با نصب تابلوی نقره‌ای رنگ"سفارت بریتانیا" بر دیوار بیرونی این سفارت بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی ایسنا، پیش از این تابلوهای سفارت سوئد به عنوان دفتر حافظ منافع انگلیس در تهران بر سر در سفارت انگلیس نصب بودند که امروز تابلوهای سفارت بریتانیا به جای آنها نصب شده است و بر این اساس سفارت انگلیس در تهران مجددا فعالیت خود را از سرگرفت.

وزیر خارجه انگلیس که برای بازگشایی سفارت این کشور به تهران سفر کرده است، پیش از ظهر امرزو وارد ساختمان این سفارت شد.

سفارتخانه‌های ایران و انگلیس امروز پس از گذشت حدود چهار سال به طور هم‌زمان و در سطح کاردارهای مقیم بازگشایی می‌شوند.

حضور گسترده خبرنگاران داخلی و خارجی در اطراف سفارت انگلیس در تهران چشمگیر است.

همچنین حضور تعداد زیادی از کارکنان نیروی انتظامی و مردم عادی در خیابان فردوسی و اطراف سفارت انگلیس قابل توجه است.

مراسم بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران منحصر به حضور فیلیپ هاموند وزیر خارجه این کشور و تعدادی از مقام های انگلیس در محل سفارت و انجام امور اداری می شود و هیچ مسئول بلند پایه ایرانی هم در این مراسم حضور نمی‌یابد.

 

مراسم بازگشایی سفارت ایران در لندن هم با حضور محمد حسن حبیب‌ الله زاده کاردار غیر مقیم ایران در انگلیس و مهدی دانش یزدی معاون اداری و مالی وزارت خارجه انجام می شود.

 

واکنش ظریف به بازگشایی سفارت انگلیس در تهران

 

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در حاشیه نشست علمی مذاکرات هسته‌ای و علوم سیاسی در ایران که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شده بود در پاسخ به سوالی در مورد بازگشایی سفارت انگلیس در تهران، اظهار کرد: امروز انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی به نقش سازنده ایران در منطقه و جهان پی برده‌اند و حضور آنها نشان دهنده این واقعیت است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ظریف با بیان این‌که از قبل قرارمان این بود که روابطمان را با کشورهای مختلف دنیا به جز استثناهایی که وجود دارد عادی سازی کنیم، ادامه داد: سفارت انگلیس را نیز ما نبستیم بلکه خودشان بستند و امروز انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی به نقش سازنده ایران در منطقه و جهان پی برده‌اند و حضور آنها در ایران نشان دهنده این واقعیت است.

 

وی در ادامه به خبرنگاران گفت: ما اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه‌هایی با برخی از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس داریم ولی فکر می‌کنیم در یک محیط تعاملی مبتنی بر چشم باز و مبتنی بر واقع گرایی این مسائل قابل بحث است و احساس می‌کنیم که با روشی جدی و دقیق می‌توانیم کار را به پیش ببریم.

برچسب‌ها

نظرات

 • صادق زمانی دستگردی ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ - ۱۷:۴۷
  0 0
  عاقا بیاید سفارت اسرائیلم باز کنیم ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینجوری روابطمون هم قشنگتر میشه دیگه؟! اصن بابا اسرائیل که کاری نکرده مثل انگلیس خیلی هم خوبه///این منم جاسوسی میکنم اصن ملت خودشون هییییییییییییییی شلوغش میکنن /////الان ببین با هامون جون همدیگر رو به اسم کوچیک صدامیزنیم حححح اره دیگ باید روابط قشنگ بشه روحانیییییییییییییییی مچکرییییییییییییییییییییییییییییم
 • محمد ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ - ۱۸:۱۷
  1 0
  بازگشت روباه پیر باکمک دولت تزویر ووزیر خائن بی تدبیر و الاغجی بی نظیر تخت روان سیر هیچ غلطی نتوانند کرد در سرزمین شیران شیر.
 • رك خان ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ - ۱۸:۳۷
  0 0
  دمش گرم انگليس هميشه انگليسه هيچكس جرات نداره چپ بهش نگاه كنه ، دمش گرم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.