سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۱

تصویر گذرنامه رکن‌آبادی منتشر شد

گذرنامه رکن آبادی

در پی مفقود شدن غضنفر رکن‌آبادی در جریان فاجعه منا و ادعاهای برخی منابع عربی مبنی بر عدم حضور چنین شخصی در عربستان یا احتمال حضور او در این کشور با نامی دیگر، تصویر گذرنامه سفیر سابق کشورمان در لبنان که خط بطلانی بر این ادعاهاست، منتشر شد.

به گزارش قدس آنلاین ، این دو تصویر را خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرده است.
در پی اعلام سخنگوی وزارت امور خارجه مبنی بر این که آقای غضنفر اصل رکن‌آبادی سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان، با گذرنامه عادی خود عازم سفر حج شده است، خبرگزاری صدا و سیما تصویر این گذرنامه را منتشر کرد.

 خانم افخم سخنگوی وزارت امور خارجه امروز خبر برخی رسانه‌های عربی را درباره سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان، عجولانه توصیف کرد.
 افخم خبر آن دسته از رسانه‌ها مبنی بر اینکه آقای غضنفر اصل رکن‌آبادی، دیپلمات ایرانی با نام دیگری و از راه غیررسمی وارد عربستان شده است، شتاب‌زده خواند و تصریح کرد: آقای رکن‌آبادی با گذرنامه عادی خود عازم سفر حج شده و اطلاعات دقیق گذرنامه مربوط به همه حجاج و از جمله وی، در اختیار مراجع رسمی دولت سعودی است و هیچ گونه شائبه‌ای درباره اطلاعات و جزئیات مربوط و نحوه ورود آقای رکن‌آبادی به کشور عربستان وجود ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: گذرنامه عادی آقای غضنفر اصل رکن‌آبادی همکار ما در وزارت امور خارجه ممهور به مهر روادید حج است و طبق اطلاعات واصله در شرایط کنونی به دلیل لزوم ارائه مدارک هویتی همه مفقودان، سوابق وی نیز که در فهرست اسامی مفقودان واقعه منا است، در اختیار مقامات سعودی قرار گرفته و خبرسازی‌های موجود درخصوص این موضوع نادرست و ناشی از اغراض و اهداف دیگر است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.