سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳

محفل قرآنی یادبود درگذشتگان «منا» در حرم مطهر رضوی برگزار شد‌

فاجعه منا

محفل قرآنی به مناسبت یادبود جانباختگان منا با عنوان «در سوگ مهاجران الی‌الله» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، این مراسم به مناسبت یادبود عروج مظلومانه جمع زیادی از حجاج بیت‌الله الحرام و به‌ویژه بزرگداشت یاد و خاطره «محسن حاجی‌حسنی کارگر» قاری و موذن آستان قدس رضوی برگزار شد.

در این مراسم که به همت اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، تعدادی از قاریان این حریم کبریایی در سوگ جانباختگان صحرای منا به قرائت قرآن پرداختند.

حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد در این مراسم ضمن محکوم کردن شدید جنایات آل سعود، یاد و خاطره جانباختگان «منا» را گرامی داشت.

وی با بیان اینکه جان باختگان «منا» در بهترین مکان و زمان به ملاقات خداوند شتافتند، گفت: کسی که در مکه و روز بعد از عرفات از دنیا برود، خداوند گناهان او را آمرزیده و مانند نوزاد تازه متولد شده پاک است.

فرحزاد با بیان اینکه غصه اصلی ما ظلم، جنایت و بی‌کفایتی آل‌سعود است، گفت: افرادی ضمام حکومت را در دست گرفته و خود را خادم الحرمین می‌دانند که بدترین ظلم ها را در حق مسلمانان انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: اینها خادم الحرمین نیستند، بلکه خائن الحرمین هستند، چرا‌که با بی‌کفایتی آن‌ها بیش از 2‌هزار نفر جان خود را از دست دادند، اما حتی حاضر نیستند مسئولیت این کار را بپذیرند.

فرحزاد با بیان اینکه این داغ آن قدر عظیم است که مقام معظم رهبری 3‌روز عزای عمومی اعلام کردند، ابراز کرد: باید تمام جامعه اسلامی در برابر این ظلم بزرگ اعتراض خود را بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه در این چند سال اخیر هر فتنه و آشوبی که در خاورمیانه اتفاق می‌افتد، یک سر آن به آل‌سعود بر می‌گردد، ابراز کرد: این کشورها بدون حمایت خارجی‌ها به‌خصوص آمریکا نمی‌توانند این جنایت‌ها را انجام دهند.