سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳

تقدیم به درگذشتگان فاجعه منا؛

دوباره رمی جمرات می کنیم

فاجعه منا

رقیه توسلی - با منا چه کردید! که حالا با شنیدن نامش، چشمان زیادی تبدارند و هر لحظه را خون گریه می کنند. چه کردید با حاجیان دراین سرزمین محزون!

چه کردید با حبیب خدا!؟ میهمانان تان را در صف ارادت و دین به کشتن دادید؟ آن هم درعید قربان!

مردان نازنینی را که از عرفات رستگاری و اشک و غفران آمده بودند، به مسلخ فرستادید؟ زائرینی که هنوز کلام برائت از مشرکین شان در پیکره شهر وحی طنین انداز است.

آیا شما در عید ابراهیمی به مهمانان خانه خدا، مرگ تعارف کرده اید!؟ به زائرانی که در لباس سپید تقوا و توبه، به حج مشغولند... اجازه دادید راه رسیدن آن قدر برآشفته شود که زیر آفتاب داغ منا، اضطراب و غم و همهمه و مرگ، با جان عاشقان درآمیزد و دهم 
ذی الحجه را سوگوار کند؟

میزبانان ناجوانمرد! همسایگی نکردید... مهمان نوازی نکردید...

اکنون شما مانده اید و «اللهمَ لبیک»‌های زائرانی که رفته اند و رمی جمرات شان را برخاک غلتیدند ... شما و غروب دهم 
ذی الحجه ... شما و پروردگاری که لحظات قتل بندگان مقرّب درگاهش را شاهد است... شما و دیار آسمانی که از بدن بی جان حج گزاران، حال بسیار بدی دارد... اکنون چه می گویید به خودتان...!؟ به طوافهای ناتمام...!؟ 

همسایگی نکردید... مهمان نوازی نکردید... حالا که با رفتن مظلومانه حاجیان مان، پیر
 شده ایم و عیدمان، غمبار شد، به شما نامهربانان چه باید گفت؟ به شما جماعت متکبر ناعادلی که دنیا را از خود مأیوس کرده و قلب میلیونها انسان را زخمی  و رنجور ساخته اید.

به شما که براحتی در سینه اهل عشق، اندوه ریختید و شانه‌های دیار وحی را لرزاندید.

ای حاجیان با ایمان! دوباره به رمی جمرات بروید... با تمام شیون و با تمام غمهای 
عظیم تان، پروردگار سمیع و بصیر را بخوانید و از روزگار درد و ماتم برخیزید.

بگذارید شیطان و سربازانش ناکام بمانند. حتی این بار «اللهمَ لبیک»‌های بلندتری سر بدهید هرچند چشمهای خیس تان از دانه‌های ناله و حسرت کوچ دوستان و اقوام پُر است. از رفتن عزیزانی که حج شان به مرگ در منا آغشته گشت و با لباس سپید احرام از شما دور شده اند.

ای حاجیان صبور! هرچند میزبانی این همسایه بی‌منزلت، شرح اندوهناک و تلخی دارد که ناگوار بودنش در کام همه مان رخنه کرده است، نگذارید انبوه مصیبت، زمینگیرتان کند...

به خاطر اعتقادتان دوباره برخیزید و بدانید خداوند یار و غمخوار درد کشیدگان است. برخیزید رمی جمرات کنید و دوباره به کعبه بروید و با تمام بردباری تان این حج خونین را نفس بکشید و از معشوق سرزمین سوزان مکه، صبر و فرج بطلبید.

نظرات

  • محمد ۱۳۹۴/۰۷/۰۷ - ۲۳:۴۵
    4 0
    خدایا صبر بده به خانواده هایی که داغ عزیز دیده اند . عزیزان هموطن ما هم سیه پوش این ظلم . ال یزید هستیم . خدا همه ما را بیامرزد چرا که انها که رفتند امرزیده و پاک رفتند . جایشان خالی . و عشقشان در دل ما جاودان خواهد ماند و ،هرگز فراموشمان نخواهد شد . که همچو حسین تشنه . به دیار حق رفتید در حالیکه ان کافران فقط نظاره گر جان دادنتان بودند .جانتان امروز به لقا حق پرکشید . اما قلب خاکی ما چون شما بالی برای پریدن ندارد . ای فرشتگان پاک زمینی . ای مظلوم چون اقایمان حسین . ضجر کشیده . بهشت حلالتان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.