پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰

فرماندار نیشابور:

بزرگداشت متوفیان حادثه مِنا در نیشابور برگزار می‌شود

فاجعه منا

فرماندار نیشابور گفت: بزرگداشت متوفیان حادثه مِنا در نیشابور برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، غلامحسین مظفری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: هنوز به طور دقیق زمان آوردن پیکر درگذشتگان منا به تهران، مشهد و نیشابور مشخص نشده که در زمان مقرر اعلام عمومی می‌شود.

وی تعداد کشته‌شدگان این افراد را به‌صورت رسمی 31 نفر، تعداد مفقودان را 20 نفر و تعداد مجروحان را دو نفر اعلام کرد.

معاون استاندار و فرماندار نیشابور با اشاره به سر زدن به خانواده متوفیان توسط کمیته سرکشی، یادآور شد: بنا به اطلاعات وارده بستگان درجه یک متوفیان همراه با پیگیر در گذشته به ایران باز می‌گردد.

رئیس ستاد اجرایی استقبال، تشییع و تدفین جان‌باختگان نیشابور در حادثه منا، بیان کرد: در میان‌جلگه چهار نفر کشته و شش نفر مفقود، در زبرخان دو نفر، در شهر خرو و دو نفر در شهر درود و دو نفر در محسن‌‌آباد قلعه وزیر و یک نفر مفقود از روستایی در بخش مرکزی، چهار نفر کشته و شش نفر مفقود که در ماروسک و باغشن‌گچ دو برادری بوده اند و باقی مربوطه به شهر و بخش سرولایت هستند.

مظفری با اشاره به اینکه به‌ صورت مشترک دو مراسم ترحیم عمومی مردانه در مسجد جامع و زنانه در هیئت علی اکبری داریم، گفت: خانواده‌های مذکور و سایر حاجیان در حال برگشت با توجه به فضای حزن‌انگیز امسال مناسب است همه یا بخشی از هزینه‌های متعدد پذیرایی را صرف مجمع خیران سلامت برای تهیه تجهیزات درمانی کنند تا شاهد کاهش آلام و دردهای همشهریان بیمار باشیم.

مظفری خاطرنشان کرد: به زودی همایشی با حضور نهادها و کارشناسان مسئول و خانواده متوفیان برگزار می‌شود تا اطلاع‌رسانی لازم به آنها در زمینه نحوه بازگشت پیکر متوفیان، تدفین مراسم ترحیم و نکات بهداشتی صورت گیرد تا پس از بازگشت حجاج شاهد موج سوم فاجعه حج امسال که در صورت پیشگیری نکردن می‌تواند بیماری‌های خطرناک باشد نباشیم.