چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۵

هوای پایتخت در وضعیت قرمز

هوای پایتخت

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: شاخص کیفیت هوا در تهران امروز از مرز 150 فراتر رفت و اکنون هوای تهران در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار دارد شهروندان تهرانی هشدارهای سلامت را جدی گرفته و از فعالیت بدنی شدید در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از میزان، لیلا نظری در این باره اظهارکرد: استمرار آلودگی هوا در تقریبا سه هفته متوالی برای مردم نگران کننده شده است اما متاسفانه امروز با وجود اینکه تعطیل بوده و انتظار کاهش غلظت آلاینده ها را داشتیم اما شاهد افزایش آن ها و قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا در وضعیت قرمز یعنی خطر آلودگی هوا برای آحاد جامعه هستیم.
وی گفت: شاخص کیفیت هوا در ساعت ٨ صبح امروز ١٥٧ بوده است. در این شرایط توصیه می کنیم شهروندان از حضور غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.
نظری تاکید کرد: امروز ورزش و فعالیت بدنی شدید از جمله کوهنوردی یا دویدن در بوستان ها می‌تواند برای سلامت همه افراد به ویژه گروه‌های حساس خطرات جدی به همراه داشته باشد.
بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا، مقصود از گروه‌های حساس جامعه در برابر آلودگی هوا، بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان و زنان باردار، کودکان و همچنین جانبازان شیمیایی است که تنفس هوای آلوده آنها را بیش از دیگر افراد جامعه تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.