جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱

رئیس جمهور چین دوم بهمن‌ماه وارد تهران می‌شود

۰

رئیس‌جمهور چین به‌دعوت رسمی رئیس‌جمهور کشورمان جمعه (دوم بهمن) در صدر یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از تسنیم،شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین به‌دعوت رسمی حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان، روز جمعه (دوم بهمن) در صدر یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران می‌شود.

گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین ارتقای سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان تهران و پکن، از جمله اهداف دیدار رسمی "شی جین پینگ" از جمهوری اسلامی ایران است.

در این سفر علاوه بر مذاکره رؤسای جمهور و هیئت‌های دو طرف، اسناد متعدد همکاری و موافقتنامه‌هایی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، حقوقی و فرهنگی میان دو کشور به امضا خواهد رسید.

این سفر در پاسخ به سفر رسمی سال گذشته رئیس‌جمهوری کشورمان به چین و پس از حدود 14 سال از سفر رئیس‌جمهور اسبق چین (آقای جیانگ زمین) به ایران انجام می‌گیرد.

رئیس جمهوری چین را در این سفر علاوه بر سه معاون نخست‌وزیر و 6 وزیر، هیئت بزرگی از بازرگانان و رسانه‌های چینی همراهی می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.