دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷

عزت‌الله ضرغامی:

وضع تحریم جدید موشکی ایران هشداری برای دوستان خوش‌بین است/ آمریکایی‌ها از هر فرصتی برای دبه کردن استفاده خواهند کرد

عزت‌الله ضرغامی

عزت‌الله ضرغامی تاکید کرد: اقدام خصمانه آمریکا در وضع تحریم جدید موشکی ایران، هشداری برای دوستان خوش‌بین است که بدانند آمریکایی‌ها از هر فرصتی برای دبه کردن و اعمال تحریم‌های هوشمندانه استفاده خواهند کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، عزت الله ضرغامی رئیس سابق رسانه ملی در خصوص اعلام لغو تحریم های مرتبط با فعالیت هسته ای ایران و وضع تحریم‌های موشکی ایران در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت:

1- از دیروز پس از اجرای تعهدات ایران، اقدامات طرف مقابل برای رفع تحریم های مربوط به پروژه ی هسته ای کلید خورد. از همه دست اندرکاران و دولت محترم تشکر می کنیم و خداقوت و خسته نباشید می گوئیم.

2- مسئله برجام یک موضوع ملی است و باید با رعایت همه مصالح ملی و به دور از اهداف و نیات جناحی و سیاسی پی گیری، اجرا و نظارت شود.
3- به نظر من رفع تحریم"سوئیفت" (جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از اینکه تعداد LC های گشایش یافته مهم باشد، نوع کالا و یا خدماتی که مورد معامله قرار گرفته مهم است. حتما دولت برای این موضوع برنامه دارد.
4- همان طور که بارها رئیس جمهور و مقامات دولتی گفته اند، نباید سطح مطالبات از برجام بالا رود و مردم منتظر تغییر زود هنگام در زندگی خود باشند. باید صبر کرد تا در آینده نتایج مثبت آن با مدیریت صحیح، در اقتصاد کشور دیده شود.
5- اقدام خصمانه امریکا در وضع تحریم جدید موشکی ایران، در اولین روز اجرای برجام، هشداری برای دوستان خوش بین است که بدانند امریکایی ها از هر فرصتی برای دبه کردن و اعمال تحریم های هوشمندانه استفاده خواهند کرد.
6- تدبیر رهبر معظم انقلاب، مهمترین پشتوانه دولت در این مذاکرات بود و بدون تردید اگر جدیت و سخت گیری و هدایت دقیق و راهگشای ایشان نبود، کار به این مرحله نمی رسید.
این سرمایه را قدر بدانیم و تا آخر این پروژه ملی آن را حفظ کرده و از آن بهره برداری کنیم.

 

ضرغامی همچنین با انتشار تصویری از مادرشهیدی که وصیت نامه فرزندش را می بافد نوشت:


تصویر فوق مربوط به مادر شهیدی است که وصیت نامه ی فرزند خود را به عنوان طرح زمینه ی قالی انتخاب کرده و مشغول بافتن آن است. هم اعتقادی، عاطفی است و هم راهبردی، در عرصه ی اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، خداوند با شهیدش محشور نماید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.