یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۰

آخرین تغییرات در سفارت‌خانه‌های ایران

سفارت‌خانه‌های ایران

در روزهای اخیر تعدادی از سفیران جدید ایران در کشورهای آفریقایی، آسیایی، اروپایی و آمریکای لاتین قبل از اعزام به محل ماموریت‌شان با رییس‌جمهور دیدار کردند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرآنلاین، براساس روال معمول در تابستان بیش‌ترین تغییر و تحولات در محل نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور به وقوع می‌پیوندد و تعدادی از سفیران با اتمام زمان ماموریت‌شان عازم تهران شده و افراد جدیدی جایگزین آنان می‌شود که براساس همین روال، در چند هفته اخیر، تعدادی از این سفیران با رییس‌جمهور دیدار کرده و گزارشی از محل ماموریت خود و برنامه‌های پیش‌روی‌شان در کشورهای محل ماموریت‌شان ارائه کردند.

در همین چارچوب صبح امروز  غلامحسین محمدنیا سفیر جدید ایران در آلبانی، غلامعلی رجبی یزدی سفیر جدید ایران در مجارستان، جواد جهانگیرزاده سفیر جدید ایران در جمهوری آذربایجان، علی مجتبی روزبهانی سفیر جدید ایران در قرقیزستان، سعادت آقاجانی حمزه کلاهی سفیر جدید ایران در اکوادور، محمد تقی حسینی سفیر جدید ایران در مکزیک و محمد عمرانی سفیر جدید ایران در موریتانی با رییس‌جمهور دیدار کردند.
سفیران پیشین ایران در کشورهای فوق به ترتیب مورد اشاره عبارت از عبدالمجید مظفری، محمدرضا مرشدزاده، محسن پاک‌آیین، علی نجفی خوشرودی، احمد پابرجا، جلال کلانتری، سعید باطنی (سرپرست) بودند.
در 23 مردادماه سال جاری نیز سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین، زیمبابوه و سرکنسول جدید کشورمان در استانبول با رییس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کردند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این دیدار، برای سفیران کشورمان در سارایوو و هراره و همچنین سرکنسول ایران در استانبول برای انجام ماموریت خود، آرزوی موفقیت کرد.
احمد عرفانیان و محمود حیدری، سفیران ایران در بوسنی و زیمبابوه و بختیار اسدزاده سرکنسول کشورمان در استانبول نیز گزارشی از محل ماموریت و برنامه‌های‌شان به رییس‌جمهور ارائه کردند.
مرتضی رحیمی زارچی، سفیر جدید کشورمان در نیجریه هم در اردیبهشت امسال با رییس‌جمهور دیدار کرد.
در خردادماه هم محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌یی رییس‌جمهور به عنوان سفیر جدید ایران در کرواسی انتخاب شد.
وی جایگزین محمدابراهیم طاهریان‌فرد در این سمت شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.