جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۹

اوحدی:

عربستان در فاجعه منا نه تنها ریگ بلکه سنگ به کفش داشت/ فاجعه منا حاصل بی‌لیاقتی آل‌سعود است

سعید اوحدی

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان در فاجعه منا نه تنها ریگ بلکه سنگ به کفش داشت چرا که هنوز نیز از تشکیل کمیته‌ حقیقت‌یاب و حضور در آن واهمه دارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، سعید اوحدی ظهر جمعه در مراسم نخستین سالگرد شهادت شهدای منا و سردار علی‌اصغر فولادگر اظهار داشت: مطابق آیات قرآن کریم شهدا زنده‌اند و در نزد خدا روزی می‌گیرند و بر این اساس نیازمند برگزاری یادواره‌هایی همانند مجلس امروز ما نیستند بلکه این ما هستیم که برای بهره‌گیری از نور معنویت شهدا نیازمند برگزاری چنین جلساتی هستیم.

وی با بیان اینکه شهادت از دیدگاه دینی بر چندین دسته تقسیم می‌شود و جان باختگان منا نیز در زمره شهدا هستند، افزود: این شهدای گرانقدر پس از درک روز عرفه آن هم در سرزمین عرفات و در یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان به درجه رفیع شهادت رسیدند و مقامی بالا در درگاه الهی دارند.

فاجعه منا حاصل بی‌لیاقتی آل‌سعود است

رئیس سازمان حج و زیارت فاجعه منا را حاصل بی‌لیاقتی آل‌سعود دانست و تاکید کرد: وهابیت را به هیچ عنوان فرقه‌ای از برادران اهل سنت نمی‌دانیم؛ جنایتکاران سعودی با آن همه ادعای دینداری در فاجعه منا به هیچ کس حتی اهل سنت نیز رحم نکردند به نحوی که ۹۵ درصد از هفت هزار کشته فاجعه از اهل سنت بودند.

وی با اشاره به موضعی گیری روشن‌بینانه و با اقتدار رهبر معظم انقلاب در فاجعه منا تاکید کرد: موضع‌گیری مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در فاجعه منا در سال گذشته موجب شد تا آل‌سعود برخلاف عملکرد نامناسب خود تا آن زمان با فوریت پیکرهای مطهر حجاج ایرانی را تحویل دهد و این در حالی است که پیش از آن سعی در راضی کردن ایران برای دفن شهدای خود در عربستان داشتند و مدام در پی کارشکنی‌فراوانی برای شناسایی اجساد بودند.

اوحدی با بیان اینکه شهدای منا در امتداد شهدای تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قرار می‌گیرند، تصریح کرد: برکت خون شهدا در طول زمان همواره پیشتیبان نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بوده است.

خون مظلومان فاجعه منا گریبان آل‌سعود را خواهد گرفت

وی با بیان اینکه نفرین خانواده‌های شهدا باعث سرنگونی رژیم بعثی عراق و صدام حسین شد، ابراز داشت: برکت خون شهدای هسته‌ای باعث سرفرودآوردن دنیا در ارتباط با حق هسته‌ای ایران شد و به یقین در آینده نیز به برکت خون رزمندگان مدافع حرم داعش و گروه‌های تکفیری نابود خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه خون مظلومان فاجعه منا گریبان آل‌سعود را خواهد گرفت و به زودی عذاب بزرگی بر این شجره خبیثه نازل می‌شود، اضافه کرد: یقینا مطابق فرمایش رهبری مظلومیت خون شهدای منا افشاگر واقعیت عملکرد وهابیون و آل سعود است.

هراس عربستان از تشکیل کمیته حقیقت‌یاب

وی تصریح کرد: عربستان در فاجعه منا به جای ریگ، سنگ به کفش داشت چراکه نه تنها یک عذرخواهی ساده از مسلمانان نداشت بلکه هنوز نیز از تشکیل و حضور در کمیته حقیقت‌یاب با حضور کشورهای اسلامی ترس دارد.

وی با اشاره به شهادت سردار فولادگر در فاجعه سال گذشته در عربستان تاکید کرد: سردار شهید علی اصغر فولادگر در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس حضور داشت اما تقدیر بر این بود که امروز افشاگر  فتنه تکفری‌ها و وهابیون آل سعود باشد همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند شهدای منا افشاگر ریشه وهابیت هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.