شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸

از افشای نقش عربستان در جنگ تحمیلی تا نفوذ با پوشش علمی

کمک 40 میلیارد دلاری عربستان به صدام/ سناتور آمریکایی بدون اطلاع وزارت امور خارجه به ایران آمد!/ مباحث علمی پوشش نفوذ عناصر سیا به ایران

moslehi.jpg

وزیر اطلاعات در دولت دهم با بیان اینکه عربستان در دوران جنگ تحمیلی 40 میلیارد دلار به صدام کمک مالی کرده بود، از نفوذ عناصر سیا به ایران در قالب هیات علمی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات شب گذشته در مسجد محمدیه تهران با اشاره به هفته دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: انقلاب اسلامی دارای ویژگی‌های خاصی است که دشمنان نظام و انقلاب را سر در گم کرده است و با توجه به اینکه ۳۸ سال از انقلاب می‌گذرد دشمنان توطئه‌های فراوانی در ابعاد مختلف به کار برده‌اند که این انقلاب را متوقف کنند، اما توطئه‌های آنها به نتیجه‌ای نرسیده و نمی‌رسد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب در مسیر اصلی خود حرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: امام‌خمینی (ره) زمان قیام و انقلاب تنها به یاد خدا بود و به کسانی که اظهار مخالفت با انقلاب و قیام می‌کردند توجهی نداشتند.
وزیر سابق اطلاعات درباره اهداف انقلاب و نهضت امام‌خمینی(ره) یادآور شد: امام‌خمینی(ره) ‌ در سال ۴۲ زمانی که مذاکراتی با اعضای موتلفه داشتند بیان کردند که انقلاب ما ۳ هدف اصلی دارد؛ هدف اصلی آن ایجاد حکومت اسلامی در ایران است که این موضوع با توطئه و تحریم‌های دشمن کار ساده‌ای نیست؛ همچنین هدف دوم را بیداری اسلامی در دنیا بیان کردند که این موضوع چند سالی است که شروع شده و ادامه دارد و هدف سوم را زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) بیان داشتند.
مصلحی با اشاره به اینکه موضوع زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) در حال اتفاق افتادن است، گفت: دشمنان و استکبارجهانی از تمام هستی و وجود خود برای اسلام و شیعه‌هراسی استفاده می‌کنند، فیلم‌هایی می‌سازند که دنیای یهود و نصاری را که همان آمریکا و اروپای امروز است از اسلام ناب محمدی(ص) بترسانند.  
وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان اینکه امنیتی که در کشور وجود دارد در هیچ گوشه‌ای از دنیا نیست، تصریح کرد: کشورهایی که خود را کدخدای دنیا می‌دانند، خود امنیت ندارند. شما اگر مشاهد کنید برج‌های دو قلو و همچنین مسائل بزرگی را که اتفاق می‌افتد و اعلام نمی‌کنند و یا در اروپا و ترکیه که اصلا آرامش ندارند و امنیتی وجود ندارد.
مصلحی افزود: هزینه‌ای که ملت ایران بابت این امنیت داده‌، ۸ سال جنگ تحمیلی بود که با اعتقاد و تکیه بر خدا عملی شد.
وی با اشاره به اینکه عده‌ای بیان کردند درباره سوریه با عربستان مذاکره کنیم، تصریح کرد: زمانی که مسائل سوریه آغاز شده بود، عده‌ای اظهار کرده بودند که با عربستان مذاکراتی را انجام بدهیم که قضایای سوریه حل شود.
وزیر سابق اطلاعات افزود: با گذشت زمان جلساتی در شورای امنیت‌ملی برگزار شد و تصمیم بر این گرفتند که گروهی به عربستان بروند و مذاکراتی انجام دهند، پس تصمیم گرفته شد که بنده را به عنوان سرگروه بفرستند.
مصلحی خاطرنشان کرد: زمانی که برای مذاکره به عربستان رفته بودم نایف ولیعهد وقت عربستان بود و بنده با وی گفت‌وگوهایی انجام دادم، وی گفت که آل‌سعود در دوران جنگ صدام با ایران، بیش از ۴۰ میلیارد دلار به صدام کمک کرده بود. همچنین براساس اسنادی که داریم کشورهای حوزه خلیج فارس بیش از ۷۰ میلیارد دلار به صدام کمک کرده بودند و نایف گفت که آل‌سعود با تمام هستی با انقلاب اسلامی می‌جنگد.
وی با بیان اینکه در قضایای برجام مشکل جدی این بود که خدا را فراموش کردیم، ‌ گفت: همان‌طور که قرآن و احادیث اهل بیت بیان می‌کنند ولایتمدار ولایت فقیه باشید و از آن پیروی کنید. در قرآن بیان شده که ای کسانی که ولایتمدار هستید، ولایتمدار یهود و نصاری نباشید، امروزه یهود و نصاری، اروپا و آمریکا هستند.
وزیر سابق اطلاعات افزود: آن مومنین که از یهود و نصاری پیروی می‌کنند مریض هستند و با سرعت به سمت آنها می‌روند و زمانی که دلیل پیروی از آنها را می‌پرسیم بیان می‌کنند که هراسانیم از آنکه یهود و نصاری به ما لطمه بزنند، این موضوع همان هراس از گزینه‌های روی میز است که آمریکایی‌ها آن را بیان می‌کنند.  
مصلحی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: دشمن برای انتخابات پیش‌بینی‌ها و طرح‌هایی را برنامه‌ریزی کرده که ملت ایران را دچار اشتباه کند. دشمن فضایی را ایجاد می‌کند که ملت از جنگ و گزینه‌های روی میز بترسند و بیان کنند کسی را انتخاب کنیم که جنگ آغاز نشود و امنیت در کشور حاکم باشد.
وی با اشاره به اظهارنظر ظریف درباره گزینه‌های روی میز، اظهار کرد: زمانی که آقای ظریف برای مذاکرات به خارج از کشور رفته بود، اوباما صحبت‌هایی درباره گزینه‌های روی میز کرده بود و حتی فردای آن روز هم همین سخنان را گفته بود و ظریف هم در این رابطه اشتباهی کرد و در این باره گفت آمریکا اگر بخواهد دستگاه نظامی کشور ما را نابود کند می‌تواند با زدن یک دکمه این کار را انجام دهد. ظریف زمانی که به کشور آمد وی را بردند و دستگاه‌های نظامی و دفاعی کشور را به او نشان دادند و به اشتباه خود پی برد و متوجه شد که نمی‌توان با یک دکمه دستگاه دفاعی و نظامی کشور را نابود کرد.
وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند ما کدخداییم و ابرقدرت هستیم، گفت: سربازان آنها را در خلیج فارس گرفته‌ایم، در حالی که از ترس به خود می‌لرزیدند.
مصلحی افزود: اگر به آیات قرآن برگردید متوجه می‌شوید که خداوند می‌فرماید «به زودی شما متوجه یک پیروزی و فتح می‌شوید» و همان کسانی که دنبال اروپا و آمریکا بوده‌اند پشیمان می‌شوند و نمی‌دانند چه کاری انجام دهند.
وی با اشاره به سخنان رهبری در مورد مذاکرات، گفت: مقام معظم رهبری بیان می‌کردند که باید روی پای خود بایستید و تکیه به خود کنید. ما در جایگاه علمی به جایی رسیده‌ایم که اوباما اظهار می‌کند که پیشرفت علمی ایران از کجا منشاء می‌گیرد و با وجود اینکه ۳۸ سال ایران را تحریم کرده‌ایم چرا ایران به این حد پیشرفت علمی رسیده است؟  
وزیر سابق اطلاعات درباره تبادلات علمی بین اروپا و آمریکا با ایران که اشتباه برخی از مسئولان بود، تصریح کرد: اخیرا گروهی علمی از خارج کشور برای بازدید از دانشگاه تهران و تبادلات علمی به ایران آمده بودند، برخی دوستان بررسی کرده بودند و متوجه شدند که این گروه علمی از کارشناسان کارکشته سیاسی CIA آمریکا بودند و به عنوان گروه علمی به داخل کشور آمده بودند!
مصلحی در پایان خاطرنشان کرد: سناتور آمریکایی وارد ایران شده و سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد که ما از این موضوع اطلاعی نداشته‌ایم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.