چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۲

تولیت آستان قدس رضوی:

بیان مطالب در خصوص انقلاب کلیشه‌ای شده است

رییسی

مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: به نظر می رسد که سخنرانی ها و بیان مطلب در خصوص انقلاب به خصوص در صدا و سیما، کلیشه ای شده و حال آنکه میزگردها و نشستها باید با نگاه پاسخ به سئوالات و شبهات شکل گیرد.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سیدابراهیم رئیسی شامگاه سه شنبه در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: امسال نظام اسلامی ما وضعیت و شرایط خاصی در جهان دارد و دست تفوق جبهه انقلاب در سوریه، یمن و عراق مثال زدنی و به رخ کشیدنی است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بعد از عهدشکنی های آمریکا و نظام سلطه موضوع اعتماد به نیروها و توانایی خودی به عنوان یک نقطه اشتراک و انسجام ملی هم مورد تاکید است.

وی با تاکید بر توجه به جوانان در برنامه های دهه فجر و ۲۲ بهمن ادامه داد: خیلی از جوانان ما روزهای جنگ و انقلاب را ندیده اند و دهه فجر می تواند برایشان درس آموز باشد.

آیت الله رئیسی گفت: ۲۲ بهمن ماه قله همگرایی و همفکری مسئولان و مردم است که آیین و مراسم و راهپیمایی این روز آثار بسیاری در داخل و خارج از کشور دارد به گونه ای که امروز یکی از شاخصهای دلبستگی به نظام و میزان امیدواری مردم به تداوم نظام، استقبال از این آیین ها، جمعیت شرکت کننده و شعارهایی است که در این مراسم سر داده می شود.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک شورای فرادستگاهی است که به سیاستهای کلی نظام وفادار است و همواره با استفاده از ظرفیتها، زمان شناسانه به مردم اطلاع رسانی می کند و زمینه را برای برانگیختن آنها و حضورشان در صحنه ایجاد می کند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اطمینان مردم به این مجموعه نیز از تشتت و سلائق مختلفی که البته در جایگاه خود ارزشمند هستند، جلوگیری کرده است.

وی با اشاره به اینکه جریانی در فضای مجازی و رسانه ای به دنبال مطرح کردن، تطهیر و تقدیس نظام سلطنت است، افزود: این یک تحلیل نیست بلکه یک خبر است یعنی اتاقها و تیم هایی برای تحقق این منظور تشکیل و فعال شده و بر همین اساس رهبری به تمام مجموعه های فرهنگ ساز کشور در این خصوص تذکر داده اند.

وی گفت: عده ای می خواهند جریان خبیث سلطنت، چه سلطنت پهلوی، چه قاجار و چه هر نظام شاهنشاهی، چنان که بوده به مردم معرفی نشود.

آیت الله رئیسی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مجموعه های همراه وظیفه دارند که در دهه فجر و سالگرد ۲۲ بهمن به مردم بگویند که در دوران حکومت شاه چه اتفاقی در کشور افتاد و چه بر سر دین مردم آمد.

وی گفت: در این ایام باید از برکات انقلاب اسلامی برای مردم گفت و به قول آن روزنامه نگار عرب باید بین ایران و مصر مقایسه کرد تا مشخص شود که ایرانی که از اسرائیل گسست و مصری که با اسرائیل پیوست در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی چه تفاوتهایی دارند.

عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: در این مسیر صرف چند سخنرانی و چند راهپیمایی کفایت نمی کند و بسیج و سازمانهای مردم نهاد در این زمینه می توانند حضور اثرگذاری داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.