یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۱

پرنده، شیشه هواپیما را شکست/ پرواز تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاد

هواپیمای ایران ایر

پرواز ۲۳۷ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به دلیل برخورد پرنده با شیشه جلوی هواپیما و شکسته شدن شیشه، با تاخیر مواجه شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، یکی از مسافران پرواز ٢٣٧ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما)  گفت: در حال حاضر مسافران این پرواز که قرار بود طبق برنامه ساعت ۱۷:۲۰ دقیقه عصر انجام شود، بدلیل تاخیر این پرواز در سالن ترانزیت سرگردان هستند.

وی درباره علت این تاخیر گفت: آن طور که اعلام شده، یک پرنده با شیشه جلوی هواپیما برخورد کرده و منجر به شکسته شدن شیشه جلوی هواپیما شده است.

این مسافر اظهار کرد:به اما اعلام شده که این پرواز تا اطلاع ثانونی انجام نمی‌شود و باید مسافران تا تامین و تعمیر شیشه  منتظر بمانند.

این در حالی است که شرکت‌های هواپیمایی باید نسبت به تامین هواپیمای جایگزین اقدام کنند.

وظایف ایرلاین‌ها در قبال تاخیرهای پروازی

همچنین طبق دستورالعمل حقوق مسافران در پروازهای داخلی، در صورت تاخیر بیش از یک‌ساعت تا ۲ ساعت، توسط نماینده ایرلاین در فرودگاه‌های داخلی از مسافران پذیرایی نوع اول (شامل میان وعده اعم از نوشیدنی گرم یا سرد و شیرینی مناسب) به عمل خواهد آمد که البته ارائه این پذیرایی مشروط به وجود زمان کافی جهت پذیرایی و عدم ایجاد تاخیر بیشتر در پرواز است.

اما در تاخیرهای بیش از ۲ ساعت و حداکثر تا ۴ ساعت، ایرلاین مربوطه موظف است نسبت به انجام پذیرایی مناسب حداقل نوع اول با توجه به امکانات فرودگاهی، فراهم کردن امکان برقراری ارتباط تلفنی جهت اطلاع رسانی و تغییر پرواز در صورت درخواست مسافر و امکان انجام آن، انجام اقدمات لازم جهت اعزام با سایر شرکت های هواپیمایی (در صورت درخواست مسافر) و در صورت وجود پرواز از همان مسیر و یا انتقال به مقصد نهایی از طریق مسیرهای جایگزین (به غیر از مسیر درج شده در بلیت) و پرداخت کامل وجه بلیت مسافر در صورت انصراف مسافر از ادامه پرواز اقدام کند.

در تاخیرهای بیش از ۴ ساعت نیز شرکت حمل کننده موظف به ارائه یک فقره بلیت مشابه با تخفیف ۳۰ درصد از لحاظ مسیر و کلاس پروازی خواهد بود. اگر ابطال از ۲۴ ساعت مانده تا زمان انجام پرواز انجام پذیرد در این صورت شرکت حمل کننده موظف به پرداخت کامل وجه و ارائه یک فقره بلیت نیم بهاء مشابه از لحاظ مسیر و کلاس پروازی است.

در مورد پروازهایی که به دلیل شرایط جوی یا امنیتی فرودگاه مبدا، مقصد و در مسیر دچار تاخیر و یا ابطال می شود، شرکت‌های هواپیمایی با رعایت مقررات پذیرایی از مسافرین صرفا موظف به استرداد کامل وجه به مسافرین است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.