یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳

توصیه مسافرتی به شهروندان ایرانی عازم ایالات متحده آمریکا

وزارت خارجه

وزارت امور خارجه به شهروندان ایرانی که عازم آمریکا هستند توصیه کرد قبل از سفر به این کشور اطمینان حاصل کنند که برای آنها در بین راه و مبادی ورودی به این کشور مزاحمتی ایجاد نمی شود.

به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، در پی ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور اسلامی از جمله ایران به آمریکا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به شهروندانی که عازم سفر به آمریکا هستند توصیه کرد قبل از سفر به این کشور از راه های معتبر اطمینان حاصل کنند که برای آنها مزاحمتی ایجاد نخواهد شد.
در پی تماس ها و ابراز نگرانی های برخی هم میهنان عزیز در خصوص صدور فرمان اجرایی تبعیض آمیز اخیر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، وزارت امور خارجه ضمن محکومیت این اقدام نسنجیده و غیرقانونی به کلیه شهروندان ایرانی عازم سفر به ایالات متحده اکیدا توصیه کرد که قبل از سفر به این کشور به طریق مقتضی و معتبر اطمینان حاصل کنند که برای ایشان در بین راه و در مبادی ورودی به آمریکا مزاحمتی ایجاد نخواهد شد.
به گزارش ایرنا طی روزهای اخیر ترامپ در اقدامی اسلام ستیزانه ورود اتباع هفت کشور اسلامی از جمله ایران را به ایالات متحده آمریکا ممنوع کرد.
این اقدام رییس جمهور جدید آمریکا با واکنش های گسترده فعالان حقوق مدنی در آمریکا و مناطق مختلف جهان مواجه شده است.
شماری از هنرمندان در ایران و جهان به خاطر این تصمیم ترامپ سفر به امریکا برای دریافت جایزه اسکار را تحریم کرده اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.