سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۱

مهتاب کرامتی:

رویکرد جشنواره فجر باید عوض شود/ جشنواره فجر دیگر گنجایش سینمای ایران را ندارد

مهتاب کرامتی

مشاور هنری جشنواره سی و پنجم فیلم فجر با بیان اینکه باید رویکرد جشنواره فجر عوض شود گفت: به نظر من جشنواره فجر باید از شکل جشنواره و مسابقه خارج شود و به شکل جشن در بیاید.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، مهتاب کرامتی با فیلم مستند «صفر تا سکو» به عنوان تهیه کننده و در فیلم «ماجان» به عنوان بازیگر در جشنواره فیلم فجر حاضر شده است. وی با دلپذیر توصیف کردن ساخت فیلم مستند وقتی موضوعش را دوست داشته باشد، ژانر مورد علاقه اش را در فیلم مستند، بستگی به موضوع اثرش دانست. مشاور هنری جشنواره سی و پنجم فیلم فجر در مورد پتانسیل این جشنواره به خبرنگار «پویا» گفت: « به نظر من جشنواره فجر بینهایت برای سینماگران ما اهمیت دارد ولی دیگر گنجایشش به حد تولیدات سینمای ایران نیست. شاید باید فکر اساسی در موردش کرد تا رویکردش عوض شود. به نظر من باید از شکل جشنواره و مسابقه خارج شود و به شکل جشن در بیاید. شاید باید بخشهای مختلف به آن اضافه شود. مانند جشنواره جشنواره ها که به کارگردانهای پیشکسوت بپردازد. الآن فیلمهای که بیرون از مسابقه می مانند آنقدر زیادند که فضا را برای خیلی از کارگردانها و فیلمسازان ما تلخ می کنند. دوستان ما که فیلم می سازند دوست دارند در جشنواره دیده شوند ولی این جشنواره دیگر گنجایش این تعداد فیلم را ندارد.»

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن مکمل از بیست و هفتمین دوره جشنواره یکی شدن نگاه نو و سودای سیمرغ را به نفع نگاه نو و کارگردانان فیلم اولی دانست. کرامتی در این باره گفت: « من دوره پیش در بخش نگاه نو داور بودم،در نگاه نو ما فیلمهای خوبی می دیدیم و حسرت میخوردیم که چرا نمی توانیم جوایز فیلمبرداری، بازیگری و دیگر عناوین را بدهیم. ولی حالا این اتفاق می افتد که اگر فیلمی خوب باشد در تمام قسمتها میتواند جایزه بگیرد.

نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر، در مورد فیلمهایش که در جشنواره هستند ابراز امیدواری کرد فیلم مستند «صفر تا سکو» جایزه بگیرد.

فیلم مستند «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه‌کنندگی طهورا ابوالقاسمی و مهتاب کرامتی، در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرده است. این مستند زندگی سه خواهر ورزشکار (شهربانو، سهیلا و الهه منصوریان) را روایت می‌کند که در رشته رزمی «ووشو» قهرمان آسیا و جهان شده‌اند.

فیلم «ماجان» دیگر فیلم کرامتی در جشنواره  است که در بخش چشم انداز حضور دارد.  این فیلم که در آن فرهاد اصلانی، سیما تیرانداز و بابک انصاری نیز حضور دارند، روایتگر قصه زوجی است که با چالش بزرگی در مواجه با فرزند خود روبرو هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.