سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵

محکومیت تصویب قانون شهرک‌سازی درپارلمان رژیم صهیونیستی توسط وزارت امور خارجه

قاسمی

سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قانون شهرک‌سازی در پارلمان رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و از مجامع بین‌المللی خواست در برابر توسعه‌طلبی‌ها و تنش‌آفرینی‌های این رژیم سکوت نکنند.

به گزارش «قدس آنلاین»،  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکومیت شدید قانون تصویب شده در پارلمان رژیم صهیونیستی در مورد ایجاد شهرک‌های یهودی‌نشین در سرزمین‌های اشغالی، سیاست این رژیم در شهرک‌سازی‌ها را مانع جدی در تامین ثبات و امنیت در منطقه دانست و ادامه این سیاست رژیم صهیونیستی را ناقض حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین بعنوان یکی از قواعد بین‌المللی، برشمرد.  

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: ‌واضح است که شهرک‌سازی این رژیم مغایر با اصول و قواعد مورد پذیرش جامعه بین‌المللی بوده و جمهوری اسلامی ایران یکبار دیگر از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که در حمایت از تحقق خواسته‌های مشروع  فلسطینیان و تقویت جایگاه بین‌المللی مردم فلسطین و مخالفت با سیاست‌های توسعه‌طلبانه رژیم صهیونیستی گام‌های عملی و عاجل بردارند. ‌

قاسمی در پایان تداوم اینگونه سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی که برخلاف قطعنامه‌ها و اجماع جامعه بین‌المللی صورت می‌گیرد را موجب وخامت شرایط و بی‌ثباتی بیشتر منطقه دانست و از مجامع بین‌المللی و وجدان‌های بیدار خواست در برابر توسعه‌طلبی‌ها و تنش‌آفرینی‌های این رژیم سکوت نکنند.

منبع: خبرگزاری مهر