شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸

کمپین حمایت از کفش ایرانی/تولید کنندگان تبریزی با مشکل مواجه هستند

کفش‌های شکلاتی

تبریز- نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه تولیدکنندگان با مشکل مالیاتی مواجه هستند، گفت: کیفیت کفش و چرم تبریز بالاست و تولیدکنندگان درحال طراحی و تعریف برند مشترک و مشخص برای کفش تبریز هستند تا همه کارخانه‌ها همان تولید کرده و صادر کنند تا کفش تبریز در دنیا با همین برند شناخته شوند.

به گزارش قدس آنلاین از تبریز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز در مجلس، شهاب‌الدین بی‌مقدار در واکنش به کمپین بازاریان تبریز در حمایت از کفش ایرانی و عدم فروش اجناس خارجی اظهار داشت: مردم تبریز با تشکیل این کمپین کار خداپسندانه انجام دادند که با استقبال مردم نیز روبه رو شد و ما نیز از آنها حمایت می‌کنیم و امیدواریم که نتیجه خوبی داشته باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معمولاً همیشه ابتدا تبریزی‌ها کارهای موثر در کشور را شروع می‌کنند و این نیز کار خوبی است که شروع کرده‌اند،در حال حاضر در فروشگاه‌های کفش تبریز دیگر کفش خارجی فروخته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این کمپین می‌تواند برای همه شهرها و همه محصولات ایرانی از جمله پوشاک الگو باشد،افزود:در حال حاضر بهترین شیرینی و شکلات در آذربایجان‌شرقی تولید می شود اما در کنار آن کالای خارجی قاچاق نیز در بازار عرضه می‌شود؛ در حالی که نوع داخلی از نوع خارجی آن بهتر است و به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

وی با تاکید براینکه رسانه‌ها باید برای تشویق مردم به مصرف کالای ایرانی فرهنگ‌سازی کننند، خاطرنشان کرد: اگر مردم همت و همکاری کنند، کالای داخلی خریداری کنند،کالای خارجی و قاچاق مصرف نکنند و این تصمیم همه‌گیر شود؛ بدون هیچ هزینه و اقدامی همچون برخورد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، می‌توانیم ریشه قاچاق را از کشور برکنیم.

بی‌مقدار افزود:در سایر صنایع همچون لوازم خانگی،تریکوبافی و نساجی می‌توان کمپین مشابهی برای خرید کالای ایرانی شکل داد؛ البته تولیدکنندگان نیز باید به کیفیت محصولی که تولید می‌کنند،دقت لازم را داشته باشند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در تولید کفش تبریر مسلماً کیفیت چرم بسیار بالا است و تولیدکنندگان در حال طراحی و تعریف برند و نشان مشترک و مشخص برای کفش تبریز هستند تا همه کارخانه‌ها همین برند را تولید کرده و صادر کنند تا کفش تبریز در دنیا با همین برند شناخته شوند.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اعلام این که تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی در تبریز افزود: تاکنون کنسرسیوم‌های صادرات لوازم خانگی و آجیل و خشکبار ثبت شده و در حال پیگیری ثبت کنسرسیوم‌های کفش چرم و تابلو فرش هستیم.

وی درباره حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی گفت: دولت از کنسرسیوم‌های صادراتی در هزینه‌های بازاریابی و نمایشگاهی حمایت می‌کند اما کافی نیست و باید مجلس نیز در این موضوع ورود کند تا کنسرسیوم‌ها تقویت شوند.

عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که کنسرسیوم‌های صادراتی در ماه‌های اخیر با آن روبه‌رو بودند،مشکل مالیاتی تولیدکنندگان و صادرکننده‌ها بود که درحال رایزنی با وزارت اقتصاد برای حل این مشکل هستیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.