یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز:

شورا با حذف معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز مخالفت کرد

سعید حاجی زاده

تبریز- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز از مخالفت این شورا با حذف معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین از تبریز، سعید حاجی‌زاده در حاشیه جلسه امروز شورای اسلامی کلانشهر تبریز اظهار داشت: در این جلسه الگوی سازمانی جدید شهرداری در دستور بررسی قرار گرفت که اعضای شورا با مفاد آن مبنی بر حذف معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و ادغام سازمان‌های مختلف شهرداری از جمله ادغام سازمان‌های فرهنگی و هنری، ورزش، گردشگری و سلامت در یک سازمان واحد مخالفت کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز افزود: این موضوع پیش‌تر در کمیسیون ما مطرح و با آن مخالفت شده بود که با پیگیری صورت گرفته و انعکاس دیدگاه کارشناسی کمیسیون به صحن شورا، خوشبختانه اعضای محترم شورا هم تایید و اذعان کردند که چنین تغییراتی صحیح نیست.

حاجی‌زاده گفت: معتقدیم حذف معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری با رویکرد مشارکت محوری مدیریت شهری منطبق نیست و شهرداری را بیش از پیش به سازمانی خدمات محور و جدا افتاده از ماهیت اجتماعی و فرهنگی مدیریت شهری تبدیل می‌کرد.

وی افزود: ادغام سازمان‌های این حوزه هم با گستردگی و تنوع ماموریت‌های تعریف شده در بخش‌های فرهنگی و هنری، ورزش، سلامت و گردشگری همخوانی ندارد.

حاجی‌زاده با قدردانی از اعضای شورا برای تصمیم امروز خود برای حفظ جایگاه حوزه فرهنگی و اجتماعی در مدیریت شهری ابراز امیدواری کرد با تصمیمات امروز شورا، حوزه‌های فرهنگی و هنری، ورزشی، گردشگری و سلامت شهرداری بتوانند در اجرای ماموریت‌های تعریف شده به ویژه فرهنگ‌سازی در زمینه حقوق و تکالیف شهروندی موفق‌تر عمل کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.