دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴

توسط حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی صورت گرفت؛

« سرود ولایت ۹۵» به منظور همخوانی مردم در دیدار رهبری تولید شد

حسن میلانی

تبریز- رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی گفت: « سرود ولایت ۹۵» در آستانه سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۵۶ و به منظور جمع‌خوانی مردم آذربایجان در دیدار با مقام معظم رهبری توسط حوزه هنری آذربایجان‌شرقی تولید شد.

به گزارش قدس، حسن میلانی اظهار داشت: اشعار این سرود توسط سهیلا باقریان و محمد رنجی سروده شده است.

وی با بیان اینکه آهنگسازی « سرود ولایت ۹۵» توسط سیدمحمد حسین بلاغی و میثم ناعمی انجام شده است، افزود: این سرود پس از ضبط و تکثیر در میان اقشار مردمی که به دیدار مقام معظم رهبری خواهند رفت، توزیع می‌شود.

میلانی در خصوص محتوای این سرود گفت: « سرود ولایت ۹۵» شامل اعلام بیعت مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری، وحدت، استکبار ستیزی و لزوم دفاع از حریم ولایت است.

 رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه حوزه هنری این استان سرود دیدار رهبری را کار کرده است، تصریح کرد: این سرود توسط هنرمندان حوزه هنری همخوانی شده و در قالب یک سی‌دی در اختیار مسؤولان کاروان‌ها قرار داده می‌شود.

میلانی با بیان اینکه سرود فوق توسط واحد موسیقی حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی تولید شده است، افزود: سرود دیدار رهبری قرار است در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، که همه ساله به مناسبت قیام ۲۹ بهمن سال ۵۶ تبریز برگزار می‌شود، توسط مشتاقان ولایت همخوانی شود.

گفتنی بند اول این سرود به قرار زیر است:

دولدوردی قیزیل گول تک، عطرین بو گلستانی

دؤندَردی بهشت ائتدی، سرتاسرِ ایرانی

بیعت ده وفاداروق، بیز آند اولا قرآنه

حاشا کی اولاق آقا، بیزلر سَنه بیگانه

السلام ای پیرو روح خدا  

السلام ای مشعل راه ولا

در جمالت نور یزدان منجلی 

السلام ای جان من سید علی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.