یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۰

اخراج گسترده کارکنان وزارت خارجه آمریکا

ساختمان وزارت امور خارجه آمریکا

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا، سرگرم پاکسازی این وزارتخانه از مقام های بلندپایه و کارکنان دولت پیشین است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از شبکه سی بی اس نیوز، همه کارکنان معاونت مدیریت و منابع انسانی به همراه مشاور آن، روز پنجشنبه اخراج شده اند. بسیاری از کسانی که اخراج شده اند از مقام های بلندپایه وزارت امور خارجه بوده اند که نشانه نمادین مهمی برای بقیه کارکنان بخش دیپلماتیک این وزارتخانه در این باره است که اولویت های رئیس تازه آنان به کلی با قبلی متفاوت است. 
این تغییر و تحولات در سطح کارکنان در حالی صورت گرفت که تیلرسون در نخستین سفر خارجی خود برای حضور در نشست گروه 20 (اقتصادهای برتر جهان) به شهر بن آلمان سفر کرده بود. 
آر سی هاموند سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سی بی اس گفت: به عنوان بخشی از دوره انتقالی از یک دولت به دولت بعدی، ما به تشکیل و توسعه تیم خود ادامه می دهیم. وزارت امور خارجه از حمایت یک گروه بسیار ماهر و با تجربه از جمهوری خواهان و دمکرات ها برخوردار است. 
این پاکسازی های دومین دور اخراج کارکنان وزارت امور خارجه آمریکا از هنگام به قدرت رسیدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری در ماه گذشته (20 ژانویه، اول بهمن ماه) به شمار می رود.
چهار مقام بلندپایه این وزارتخانه نیز در پایان ماه گذشته پاکسازی و اخراج شدند. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در آن هنگام گفت: همانطور که در تمامی نقل و انتقال ها معمول است، دولت پیشین با هماهنگی با دولت جدید از همه مقام های بلندپایه سیاسی درخواست می کند که نامه کناره گیری از مقام خود را تحویل دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.