یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۱

صحبت وزیرخارجه ترکیه درباره همکاری با ایران و روسیه

مولود چاوش اوغلو

وزیر خارجه ترکیه ضمن تاکید بر اینکه مذاکرات آستانه جایگزینی برای مذاکرات صلح ژنو برای حل بحران سوریه نخواهد بود، همکاری ایران، روسیه و ترکیه برای تثبیت آتش بس در سوریه را مهم خواند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دیلی صباح، مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه طی سخنان امروز خود در جمع نمایندگان کشورهای حاضر در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که مذاکرات ژنو تنها جای مناسب برای انجام مذاکرات صلح سوریه تحت رهبری سازمان ملل به منظور دستیابی به یک راه حل سیاسی خواهد بود.

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به مذاکرات انجام شده در آستانه قزاقستان که به تازگی میان سران ایران، ترکیه، روسیه و نماینده آمریکا در قزاقستان برگزار شد گفت: (مذاکرات) آستانه هیچگاه جایگزینی برای ژنو نبوده است.

وی همچنین در ادامه سخنان خود افزود: (مذاکرات آستانه) به خوبی منجر به ایجاد اعتمادسازی شد و برای حفظ آتش بس بسیار مفید بود. (آستانه) قدمی رو به جلو بود. اما اکنون ما به ادامه مذاکرات ژنو نیازمندیم که پایه اصلی راه حل سیاسی و انتقال (قدرت) به حساب می آید.

وی همچنین با انجام حملات لفظی علیه ایران ادعا کرد که ایران به دنبال شیعه سازی تمامی عراق بوده و حرکات تهران عامل ایجاد بی ثباتی در منطقه است.

اظهارات وی بر ضد ایران در حالی صورت می گیرد که حمایت های ترکیه و متحدان منطقه ای این کشور از گروه های تروریستی در سوریه و عراق و سیاست های فرقه گرایانه آنها عامل اصلی درد و رنج های مردم این کشورها است.

وزیر خارجه ترکیه در این نشست در عین حال همکاری ترکیه با ایران و روسیه در سوریه را برای حل و فصل درگیری ها در این کشور در راستای تثبیت آتش بس در این کشور را مهم توصیف کرد و از آن به عنوان موفقیت های بیشمار نام برد.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.