دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵

حملات ارتش ترکیه به شهر الباب سوریه 11 کشته برجای گذاشت

ارتش ترکیه

دیده بان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه اعلام کرد:‌ 11 غیر نظامی از جمله سه کودک در حملات روزدوشنبه ارتش ترکیه به شهر الباب سوریه کشته شده اند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، رامی عبدالرحمن مدیر این نهاد حقوق بشری که مقر آن در لندن قرار دارد در این باره تصریح کرد:‌ چهار خانواده به همراه سه کودک در این حملات جان باخته اند.
 
خبرگزاری فرانسه در ادامه آورد: ‌حملات سنگین توپخانه ای و هوایی برای حمایت از نیروهای موسوم به «سپر فرات» صورت گرفته است.

این حملات درحالی صورت می گیرد که مسئولان ترکیه ای همواره تاکید کرده اند که تلاش خواهند کرد تا از کشته شدن غیرنظامیان جلوگیری کنند و همواره گزارش های مبنی بر کشتار غیرنظامیان در حملات ارتش این کشور را در سوریه رد کرده اند.

یکی از افرادی که درحال فرار از شهر الباب بود به خبرگزاری فرانسه گفته است که هواپیماهای ترکیه ای و یگان توپخانه ای این کشور شهر الباب را هدف قرار می دهند، درحالی که عناصر داعش همچنان در شهر هستند.

این شهروند سوری در حالی که بریده بریده سخن می گفت ضمن این که خدا را شکر می کرد که توانسته است به سلامتی از شهر خارج شود، افزود:‌ تخریب در شهر بسیار زیاد و غیرقابل تصور است.

دیده بان حقوق بشر سوریه 30 بهمن ماه نیز اعلام کرد که 9 غیرنظامی در بمباران ارتش ترکیه به شهر الباب سوریه کشته شدند.

آنکارا سوم شهریورماه 95 (24آگوست 2016) عملیات نظامی در خاک سوریه را آغاز کرد و علاوه بر حمله به مواضع داعش، اهداف شبه نظامیان کرد سوری را نیز هدف قرار داد.

شهر الباب آخرین مقر داعش در استان حلب است و طی ماه های گذشته هدف حملات سنگین نیروهای ترک و مخالفان سوری متحد آنکارا قرار داشته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.