سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی:

۱۳۸هزار واحد مسکونی روستایی آذربایجان شرقی کم دوام یا بی دوام است

بنیاد مسکن

تبریز- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۳۸ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان معادل ۴۸ درصد کم دوام و در مقابل حوادث طبیعی غیرمقاوم هستند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، حافظ باباپور به همراه مسؤولان در بازدید از روستاهای استان اظهار داشت: بیش از ۲۸۳ هزار واحد مسکونی روستایی دراستان وجود دارد که معادل ۵۲ درصد آن تاکنون از محل تسهیلات طرح ویزه مسکن روستایی و ستاد حوادث مقاوم سازی و یا نوسازی شده‌اند و حدود ۴۸ درصد بی‌دوام هستند.

باباپور خاطرنشان کرد: براساس آیین‌نامه و مصوبه دفترمرکزی طرح مقاوم سازی مسکن روستایی، درصورت تامین اعتبار ازسوی دولت، هر سال باید ۱۲ هزار واحد مسکونی روستایی درسطح روستاهای آذربایجان‌شرقی احداث و نوسازی شود که به حول و قوه الهی این امر هر سال به نحو شایسته محقق می‌شود.

وی به مبلغ وام سال‌جاری مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: مبلغ وام مسکن روستایی که سال گذشته ۱۵۰ میلیون ریال بوده امسال با پیگیرهای متعدد مسؤولان استان و بالاخص بنیاد مسکن این مبلغ به ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال با بهره پنج درصد افزایش یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اظهار کرد: طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار برای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی است و مسکن به عنوان یکی از نیازهای اصلی هر فردی در جامعه مطرح است و داشتن مسکنی مقاوم و بادوام، چه در شهرها و چه در روستاها، حق مردم بوده و باید از سوی مسوولان و خود مردم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.