یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳

در دیدار نماینده فوعه و کفریا در مجلس سوریه؛

پرونده فوعه و کفریا بعنوان اولویت از سوی ایران در حال پیگیری است / درد و رنج مردم سوریه را درد و رنج خود میدانیم

جابری

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه گفت: درد و رنج مردم سوریه و ساکنان مناطق محاصره شده را درد و رنج خود میدانیم.

به گزارش «قدس آنلاین»،  حسین راغب الحسین نماینده فوعه و کفریا و نائب رئیس کمیسیون آشتی ملی پارلمان سوریه با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار و گزارشی از آخرین وضعیت این دو شهر محاصره شده بدست گروههای مسلح تروریستی، ارائه کرد.

نماینده مجلس سوریه با اشاره به کمبود شدید مواد غذایی، دارو و سوخت در فوعه و کفریا اظهار داشت فقط طی چند روز گذشته ۱۲ نفر از ساکنان این دو شهر در اثر نقص شدید مواد غذایی فوت کرده اند که بیشتر آنها کودک هستند.

وی با ارایه آمار تاسف بار از اوضاع مردم فوعه و کفریا افزود تاکنون بیش از ۲۸۰۰ تن از ساکنان این دو شهر در اثر حملات تروریست ها شهید شده اند که ۱۰۲ نفر از آنها کودک هستند.

نماینده مردم فوعه و کفریا در مجلس خلق سوریه گفت ساکنان این دو شهر در محاصره کامل گروههای تروریستی قرار دارند و امکان امدادرسانی به این مناطق بدلیل کارشکنی و حملات گروههای تروریستی وجود ندارد.

نماینده مجلس سوریه خواستار توجه جدی نهادهای حقوق بشری و سازمان ملل متحد نسبت به اوضاع وخیم ساکنان فوعه و کفریا شد و از جمهوری اسلامی ایران خواست برای رفع محاصره این دو شهر و ارسال کمک های انساندوستانه برای شهروندان آن حداکثر تلاش خود را به کار گیرد.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه نیز در این دیدار با تشریح رایزنی های سیاسی و دیپلماتیک صورت گرفته با طرف های مختلف منطقه ای و بین المللی گفت پرونده فوعه و کفریا بعنوان یک اولویت در رایزنیهای سیاسی مرتبط با بحران سوریه از سوی جمهوری اسلامی ایران در دست پیگیری است.

جابری انصاری تاکید کرد متاسفانه موضوع فوعه و کفریا بعنوان جزئی از پرونده بحران سوریه و یکی از نتایج جنگ ویرانگر جاری در این کشور، تحت تاثیر پیچیدگی ها و معادلات داخلی، منطقه ای و بین المللی این بحران واقع شده است.

معاون وزیر امور خارجه با تاکید بر استمرار تلاشهای دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در جهت پایان بحران سوریه و رفع محاصره مناطق تحت محاصره مانند فوعه و کفریا، افزود: درد و رنج مردم سوریه و ساکنان مناطق محاصره شده را درد و رنج خود میدانیم و به تلاشهای دیپلماتیک با طرفهای مختلف برای کاهش آلام مردم سوریه به شکل عام و ساکنان فوعه و کفریا به شکل خاص ادامه خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.