چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳

ماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

از اینکه عده‌ای به نان شب محتاج‌اند و برخی زندگی اشرافی دارند رنج می‌کشیم/ نباید نسبت به نیازمندان بی‌تفاوت ماند

شبستری

تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از تجمل‌گرایی گروهی از جامعه، گفت: عده‌ای به نان شب محتاج‌اند و از اینکه آدمی اشرافی‌گری برخی را می‌بیند رنج می‌کشد.

به گزارش خبرگزاری قدس آنلاین از تبریز به نقل از روابط عمومی کمیته امداد  آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده در دیدار با مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کمیته امداد محل خدمت به نیازمندان است، ابراز داشت: جامعه‌ای که از مکتب علوی پیروی می‌کند نمی‌تواند در قبال انسان‌های نیازمند بی‌تفاوت بماند و باید احساس مسئولیت کند.

وی با اشاره به اینکه در آیات و روایات اسلامی توصیه‌های فراوانی برای احسان، انفاق و کمک به نیازمندان شده است، عنوان کرد: پرداخت صدقه سبب خاموش شدن غضب خداوند می‌شود و همچنین بلاها را برمی‌گرداند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه خودکفایی مددجویان گام بلند و مثبت کمیته امداد است، خاطرنشان ساخت: کمیته امداد برای خودکفائی مددجویان قدم بزرگی برداشته و با پرداخت وام اشتغال برای خانواده‌های تحت حمایت اشتغالزایی کرده است، این مایه عزت کشور و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است.

وی با تقدیر از خدمات کمیته امداد به نیازمندان، اظهار کرد: اعتماد مردم به کمیته امداد مستلزم اعلام بیلان کاری است؛ مردم باید بدانند که کمیته امداد چه خدماتی به نیازمندان ارائه می‌کند.

آیت الله شبستری با تاکید بر اینکه حیثیت و کرامت خانواده‌های نیازمند همیشه باید حفظ شود تا به آبروی آنان لطمه وارد نشود، بیان داشت: ایتام و خانواده‌های نیازمند در آستانه سال نو و برگزاری جشن نیکوکاری به کمک بیشتر مردم احتیاج دارند، خوشحال کردن دل فقرا مایه سعادت آدمی است و پاداش دنیوی و اخروی دارد.

امام جمعه تبریز با انتقاد از تشدید فاصله طبقاتی و وجود تبعیض در جامعه، تاکید کرد: در جامعه ما عده‌ای به نان شب محتاج‌اند و عده‌ای هم زندگی اشرافی و تجملاتی دارند و این اسباب رنج همه است.

محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد استان نیز در این دیدار با بیان اینکه امدادگران این نهاد با تمام وجود در خدمت مددجویان هستند، گفت: اکنون ۶۳ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۵ هزار مددجو تحت پوشش این نهاد هستند.

وی با اعلام اینکه مردم استان امسال ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صدقه و ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند، افزود: طی سال جاری بیش از سه هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان، خودکفا و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شده‌اند.

کلامی با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد مبارزه با فقر مادی و فقر فرهنگی است، یادآور شد: وضعیت فرهنگی مددجویان باید ارتقا یابد و سبک زندگی اسلامی و مبانی دینی در بین خانواده های تحت حمایت رسوخ پیدا کند.

وی با بیان اینکه کاهش هزینه های تشکیلاتی و بوروکراسی اداری در این نهاد با هدف ارائه خدمات بهتر به مددجویان انجام می‌شود، عنوان کرد: عملکرد و خدمات کمیته امداد به مددجویان و نحوه هزینه کرد کمک های مردمی به طور شفاف و صریح به مردم اطلاع رسانی می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.