پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰

فایده جوایزی مانند اسکار برای سینمای ایران

اسکار

کارگردان فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» گفت: کسب جوایز معتبر جهانی، افق‌های جدیدی پیش روی سینمایی ایران ترسیم می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، کارگردان فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» گفت: کسب جوایز معتبر جهانی، افق‌های جدیدی پیش روی سینمایی ایران ترسیم می‌کند.

منوچهر هادی افزود: حضور فیلم‌های ایرانی در رویدادهای سینمایی مهمی مانند اسکار و کن و نیز کسب جوایر مختلف، به دنیا نشان می‌دهد که صنعت سینمای ایران، حرفه‌ای و با انگیزه، موضوعات مختلف را که مردم کشورهای مختلف با آن مواجه هستند، به تصویر می کشد.

او ادامه داد: این موضوع حتی افقی را در دنیا ترسیم می کند که یک ایرانی می تواند با افتخار و اقتدار جوایز اسکار، کن و غیره را کسب کند و نگاه دنیا نیز به سینمای ایران تغییر می کند.

کارگردان فیلم سینمایی «به کارگر ساده نیازمندیم» افزود: فیلمسازان ایرانی با تولید فیلم های تاثیرگذار و با محتوا می توانند الگوی مناسبی برای دنیا باشند و این موضوع روابط اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را نیز تحت تاثیر قرار داده و بر روند تعاملات ایران با کشورهای مختلف می افزاید.

هادی با بیان اینکه اعتماد به نفس، رقابت سالم و بهره گیری از مشورت کارشناسان خبره برای نوشتن فیلمنامه و ساخت فیلم، از عوامل مهم برای موفقیت فیلمسازان ایرانی در سطح بین المللی است، گفت: فیلمسازان ایرانی به ویژه جوانان نباید فقط فیلمی بسازند که سرگرم کننده باشد و فروش خوب داشته باشد.

او تصریح کرد: از این رو ضرورت دارد جوانان فیلمساز با مشورت از کارشناسان خبره، فیلمی تولید کنند تا هنر سینمای ایران به دنیا نشان داده شود.

هادی افزود: البته هوشمندی فیلمساز برای تولید فیلم نیز مهم است و باید به دور از مسائل سیاسی باشد، زیرا سینما سلاح محکمی در برابر ناملایمات و تنش ها است.

کارگردان فیلم سینمایی «یکی می خواد باهات حرف بزنه» با بیان اینکه هنرمندان می توانند بیش از سایر اقشار در قالب فیلم پیام های صلح و دوستی را به گوش مردم دنیا برسانند، تاکیدکرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با توجه به اهمیت سینمای ایران، به فیلمسازان به ویژه افراد جوان اعتماد و آنان را در ساخت فیلم های تاثیرگذار و با محتوا حمایت کند.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.