سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰

اختصاص۳۵۰۰میلیاردی برای افزایش حقوق بازنشستگان

بازنشستگان

سخنگوی دولت از افزایش اعتباراتی معادل ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای کاهش نابرابری در حقوق بازنشستگان اختصاص دهد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرآنلاین، بارها مخاطبان سرویس مشکلات مردم خواسته اند از سخنگوی دولت درباره عدم تسویه حساب با بازنشستگان فرهنگی سئوال کنیم. در نشست امروز محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت از او پرسیدیم چرا با برخی از بازنشستگان فرهنگی تسویه نشده و آنها هنوز پاداش بازنشستگی خود را طلبکارند؟

نوبخت در پاسخ گفت: تا هفته معلم امسال، پاداش بازنشستگی فرهنگیان محترم پرداخت خواهد شد. قبلاً قول داده بودم تا اول دی‌ماه ۹۵، پاداش‌ها پرداخت شود. آن مبالغ برای کسانی بود که تا ابتدای ۹۵ بازنشسته شده بودند. امیدواریم همه مطالبات سایر بازنشستگان که از ابتدای ۹۵ بازنشسته شده‌اند که حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان مطالبه دارند، تا هفته معلم پرداخت شود. گفتنی است پاداش کارکنان بازنشسته سایر دستگاه‌های دولتی نیز بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان بود که سال گذشته پرداخت شد.
سخنگوی دولت از افزایش حقوق بازنشستگان و تسویه‌حساب با بازنشستگان فرهنگی خبر داد و گفت: دولت قرار است ۳۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات پیش‌بینی در قانون بودجه ۹۶ را برای افزایش حقوق بازنشستگان و کاهش نابرابری‌ها در حقوق این قشر، صرف کند. منتهی ابتدا باید دستورالعمل افزایش حقوق بازنشستگان توسط سازمان برنامه‌وبودجه تهیه و پس از تصویب در هیئت دولت در اختیار این اقشار قرار گیرد. همچنین مقرر است از نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی برای توزیع عادلانه این اعتبارات، دعوت شود تا همفکری کنند. اعمال این افزایش حقوق از اول فروردین ۹۶ خواهد بود.
او از افزایش مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی خبر داد و گفت: مستمری همه این خانوارها، از ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و به ۲۰ درصد حداقل حقوق خواهد رسید.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.