چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵

ظریف در گفتگو با الجزیره:

حل مشکلات میان کشورها از طریق تهدید و تحریم ممکن نیست/ گفتگو کلید حل مشکلات در منطقه است

ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نمی توان مشکلات میان کشورها را با فشار، تهدیدات و مجازات حل کرد، تنها راه برای حل مشکلات، گفتگو و رایزنی و به طور کلی تلاش های دوستانه است.

   به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از صدا و سیما، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با الجزیره اعلام کرد:  حل مشکلات میان کشورها از طریق فشار، تهدید و تحریم ممکن نیست.

وی تصریح کرد: محاصره، تحریم، تهدید و مجازات نمی تواند برای حل بحران در شورای همکاری (خلیج فارس) نتیجه بخش باشد.

 وزیر امور خارجه کشورمان ضمن دعوت از کشورهای منطقه که با تکیه بر رایزنی و مذاکره در پی حل مشکلاتشان باشند، گفت: معتقدم پیامی که باید به همه کشورهای خلیج فارس و دیگر کشورها ابلاغ شود این است که دیگر جایی برای مشکلات و اختلافات نیست، نمی توان مشکلات میان کشورها را با فشار، تهدیدات و مجازات حل کرد، تنها راه برای حل مشکلات، گفتگو و رایزنی و به طور کلی تلاش های دوستانه است.

ظریف ادامه داد: امروز در محافل جهان مشکلات بدون راه حل نیستند،  اگر در پی آن باشیم که از طریق زیان رساندن به دیگری به سودی برسیم همگان زیانکار خواهیم بود و این درسی آزموده شده است به همین دلیل از همه همسایگانمان در منطقه می خواهیم، با وجود مشکلاتی که میان ما و بسیاری از آنها وجود دارد، برای حل اختلافاتشان به گفتگو روی بیاورند و در پی حذف دیگری نباشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این راه، کلید حل مشکلات در منطقه است، بر این باور نیستیم که محاصره، تحریم، تهدید و مجازات در گذشته موفقیت داشته اند زیرا تلاش برای شکستن اراده ملت ها غالبا سبب تقویت اراده آنان می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.