پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد

طلاکاری ۲ گلدسته و ۲ یال ایوان نجف به مدت ۱۸ ماه/ افتتاح طرح‌های توسعه‌ای شرقی و غربی کاظمین در شهریور ماه

پلارک

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در سالیان گذشته طلاکاری ورودی ایوان نجف و مقرنس‌های آنها تعویض شده بود اما هم‌اکنون عملیات طلاکاری ۲ گلدسته و ۲ یال اطراف ایوان نجف آغاز شده که ۱۸ ماه زمان خواهد برد.

به گزارش قدس آنلاین،  حسن پلارک در پاسخ به سؤالی در مورد اجرای پروژه جدید ایوان نجف در حرم مطهر علوی گفت: در سالیان گذشته طلاکاری ورودی ایوان نجف و مقرنس‌های آنها تعویض شده بود اما هم‌اکنون عملیات طلاکاری ۲ گلدسته و ۲ یال اطراف ایوان نجف آغاز شده است.

وی تصریح کرد: برای پروژه جدید طلاکاری ایوان نجف ۱۸ ماه زمان در نظر گرفته‌ایم و با آنکه کار بسیار سختی است اما می‌کوشیم با حفظ بافت تاریخی ایوان نجف عملیات طلاکاری درجا و در همان محل انجام شود.

پلارک تصریح کرد: کاشی‌کاری‌های ریخته شده باب‌الساعه در ورودی حرم مطهری امیرالمؤمنین علی(ع) به مانند شکل قبلی آن در دستور کار ستاد بازسازی عتبات عالیات بوده و فعالیت‌ در این زمینه در حال انجام است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در کاظمین خاطرنشان کرد: ۲ طرح توسعه شرقی و غربی در کاظمین که به مسجد جامع صفوی و حرم مطهر متصل و در حال انجام است که هر کدام از آنها ۸ هزار و در مجموع ۱۶ هزار متر مربع به فضای حرم اضافه خواهد کرد.

وی گفت: قرار است این طرح‌های توسعه‌ای شرقی و غربی در کاظمین تا شهریورماه افتتاح شود البته امیدواریم بتوانیم زودتر این کار را به پایان برده و مراسم افتتاح را برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.