دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲

دولت امارات اعلام کرد

فشارهای اقتصادی به صورت تدریجی علیه قطر افزایش پیدا خواهد کرد

انور قرقاش

دولت امارات اعلام کرد که کشورهای عربی فشارهای اقتصادی علیه قطر را به صورت تدریجی و پلکانی افزایش خواهند داد.

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از سی ان ان، انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه اعلام کرد در پایان مهلت تعیین شده از سوی عربستان، امارات، بحرین و مصر قرار نیست اقدامات ناگهانی علیه قطر اتخاذ شود، بلکه فشارهای اقتصادی به صورت پلکانی و تدریجی علیه قطر افزایش پیدا خواهد کرد.

قرقاش تأکید کرد که در صورت وجود هر توافقی در آینده با قطر در خصوص حمایت مالی  دوحه از تروریسم و پناه دادن به تروریست ها، اروپا و ایالات متحده نیز در این توافق نقشی خواهند داشت. در حالی که امارات و کشورهای عربی دیگر قطر را به حمایت مالی از تروریسم متهم می کنند دوحه این اتهام را نپذیرفته و خواستار اثبات این ادعاها شده است.

پیشتر یک مسئول اماراتی دیگر گفته بود کشورش به جان مک کین سناتور جمهوری خواه و رئیس کمیته خدمات نظامی در سنا اطمینان خاطر داده هر اقدامی که علیه قطر صورت بگیرد پایگاه هوایی آمریکا در دوحه تحت تأثیر آن نخواهد بود.

روز یکشنبه (دیروز) مهلت ۱۰ روزه کشورهای عربی با پاسخ منفی قطر به مطالباتشان به پایان رسید، با این وجود بعد از درخواست امیر کویت برای تمدید ۴۸ ساعته این مهلت  کشورهای عربی با این درخواست موافقت کردند. قرار است وزرای خارجه ۴ کشور در قاهره برای بررسی روند تحولات این پرونده دیدار کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.