سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸

معاون وزیر خارجه کشورمان:

نمی‌توانیم نسبت به بد عهدی‌های آمریکا در برجام بی تفاوت باشیم

 مجید تخت روانچی

معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در اجرای برجام گفت که ما نمی‌توانیم نسبت به این نوع رویکرد آمریکا بی تفاوت باشیم.

به گزارش قدس آنلاین،  کریستین ماسه دبیرکل وزارت امور خارجه و توسعه بین‌المللی فرانسه که در چارچوب برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای سیاسی معاونان وزرای خارجه دو کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، روز دوشنبه با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار راه‌های گسترش و توسعه روابط دو کشور را مورد بررسی و گفت‌وگو قرار دادند.

در این دیدار معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه اجرای برجام مسئولیت مشترک تمامی طرف‌هاست و در این ارتباط جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده، تاکید کرد: انتظار طبیعی این است که طرف‌های مقابل نیز به تعهدات خود عمل کنند.

وی با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در اجرای برجام گفت که ما نمی‌توانیم نسبت به این نوع رویکرد آمریکا بی تفاوت باشیم.

دبیرکل وزارت امور خارجه فرانسه نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اجرای کامل برجام و اشاره به فرصت‌های مشترک فراروی روابط دو کشور به عزم آن کشور در توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد: همکاری‌ها در کلیه زمینه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و چندجانبه افزایش یابد.

هیات‌های دو طرف همچنین در خصوص همکاری دو کشور در زمینه مقابله با تهدیدات تروریستی و حل و فصل بحران‌های منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران نسبت به برگزاری تجمع گروهک تروریستی منافقین در پاریس نیز ابلاغ شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.