چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰

در واکنش به اظهارات مقام آمریکایی؛

قاسمی: اثبات پایبندی ایران به روح و متن برجام کار سختی نیست

بهرام قاسمي - کراپ‌شده

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به سخنان سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: بارها از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و طرف های برجام پایبندی ایران به برجام تایید شده است.

به گزارش قدس آنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی در خصوص برجام و همچنین نقش ایران  در منطقه گفت:  از شنیدن سخنان تکراری و غیر واقع بینانه این مقام آمریکایی تعجب نمی کنیم  و با نیات و اهداف مقامات مختلف این کشور از تکرار این گونه ادعاها و اتهامات بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران  آگاهیم.

وی افزود: به نظر می رسد گوینده این سخنان نیز علاقه چندانی به استقرار صلح و ثبات و امنیت در منطقه خاورمیانه و جهان  و رضایتی از روند رو به زوال تروریسم در کشورهای عراق و سوریه ندارند. توصیه ما به طرف آمریکایی این است که در مورد نقش بی بدیل جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه واقع بین باشد.

قاسمی با بیان اینکه اثبات پایبندی جمهوری اسلامی ایران به روح و متن برجام کار سختی نیست، اظهار داشت: بارها از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و طرف های برجام پایبندی ایران به برجام مورد تایید قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: به نظر می رسد طرح ادعای نقض روح برجام توسط ایران از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بیش از هر چیز با هدف انحراف افکار عمومی بین المللی از اقدامات غیرسازنده و تحریک آمیزی است که بارها از سوی این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و در راه انتفاع کامل ایران از منافع برجام کارشکنی کرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات و رویکردی که دولت جدید آمریکا طی ماه های گذشته در پیش گرفته است بر خلاف صراحت متن برجام مبنی بر اجرای آن با «حسن نیت» و خودداری از اقداماتی است که مانع «اجرای موفقیت آمیز» این توافق بین المللی و چندجانبه می شود، است.

منبع: خبرگزاری مهر