جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲

برجام پس از برجام معنی ندارد؛ آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست

آیت-الله-سید-یوسف-طباطبایی-نژاد.jpg

اصفهان- امام‌جمعه اصفهان گفت: برجام پس از برجام به هیچ عنوان معنی ندارد و آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار داشت: تقوا و ترک گناه یکی از مواردی است که موجب بازشدن قفل‌های قلب می‌شود و پرده‌ها را کنار می‌زند.

وی ادامه داد: ابتدا باید این سئوال را مطرح کرد که چطور ترک گناه موجب بصیرت می‌شود، بصیرت یک امر طبیعی از تقوا است و اگر بصیرت داشتیم تقوا نیز خواهیم داشت. عقل ما خوبی‌ها و بدی‌ها را به ما نشان می‌دهد و در بعضی موارد انبیا به کمک عقل می‌آیند و در واقع راهنمایان بیرونی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان افزود: انسان باتقوا تعصب جاهلی ندارد و حتی تعصبات خطی و گروهی در هر جناحی نیز به خاطر بی‌تقوایی است. موضوع "نهنگ آبی" توسط افراد عقده‌دار با تبلیغات رواج پیدا کرد به‌طوری‌که می‌گویند باید در بلندی قرار بگیری تا شخصیت پیدا کنی. این تقوا است که از این موارد شیطانی جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: در کشور آمریکا که خود را متمدن می‌دانند در هر روز ۴۰ مورد تیراندازی صورت می‌گیرد و این‌ها به خاطر بی‌تقوایی است. این‌ها جنود شیطان است که عقل را از روشن‌بینی دور می‌کند. مردم اصفهان در تشییع شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم حضور چشمگیری داشتند و باید در مراسم شهدا همین‌گونه باشد، ما به خاطر این عزیزان هم‌اکنون در آرامش زندگی می‌کنیم، این عزیزان مدافع حرم از خطر بزرگ‌تری جلوگیری کردند تا دشمنان وارد مرزهای کشور ما نشوند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد ادامه داد: ما باید دشمن را قبل از اینکه به خانه ما برسد دفع کنیم و این موضوع در روایات دینی ما آمده است. در برخی از روایت‌ها آمده که امروز هفتم صفر وفات امام حسن (ع) است و این امام بزرگوار به‌وسیله سمی که معاویه فرستاد و حضرت نوشیدند به شهادت رسیدند. امام حسین (ع) گفتند با مرگ برادر، کمرم شکست و امیدم ناامید شد، گریه من برای تو طولانی است و من همواره به کنار قبر تو می‌آیم.

امام جمعه اصفهان به سالگرد شهادت شهید فهمیده اشاره کرد و گفت: سالروز شهادت این شهید نوجوان، روز بسیج دانش‌آموزی نام گرفته و امام (ره) در این باره فرمودند رهبر ما شهید فهمیده است.

وی با اشاره به جنایات رخ داده در یمن و میانمار بیان کرد: مردم مظلوم یمن و میانمار با فریادشان به مسلمانان می‌گویند که به داد ما برسید. دشمن هیچ‌گاه جنایات رخ داده را محکوم نمی‌کند و نمی‌گویند کار آن‌ها خلاف حقوق بشر است، ولی ما می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه از تحریم‌های آمریکا نترسید، گفت: از ابتدا نیز مقام معظم رهبری گفتند انرژی هسته‌ای بهانه است. دوباره می‌گویند که درباره صنعت موشکی مذاکره کنیم، برجام پس از برجام معنی ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان درباره زیارت اربعین افزود: پیاده‌روی اربعین یک مانور شیعه و یک پیاده‌روی سیاسی و عبادی است و تمام دنیا بر روی این مانور و عظمت نظارت می‌کند و سعی کنیم ما ایرانی‌ها در رفتارمان الگو باشیم، ما باید همانند امام حسین (ع) در شهادت پیشی بگیریم و مسیر امام حسین (ع) را ادامه دهیم و حسینی حرکت کنیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.