یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱

در ادامه سیاست خصمانه امارات؛

قرقاش: در برابر تهدیدات ایران دست بسته نمی‌مانیم!

انور قرقاش

وزیر مشاور در امور خارجه امارات مدعی شد که کشورش در برابر تهدید ایران و آنچه گروههای وابسته به ایران خواند، دست بسته نمی ماند.

به گزارش قدس آنلاین، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات مدعی شد که کشورش در برابر هر تهدید ایران و گروههای وابسته به ایران دست بسته نمی ماند!

وی ادعا کرد: تلاش های ایران در حمایت از گروههای مورد حمایتش در کشورهای دیگر و دامن زدن به مشکلات طایفه ای و تهدید وحدت کشورها بدتر شده است نه بهتر. ما در روزهای اخیر شاهد بودیم که چگونه حوثی ها به عنوان وکلای ایران، موشک بالستیک ساخت ایران به ریاض پایتخت عربستان شلیک کردند. این ادعاهای ایران مبنی بر اینکه برنامه موشکی اش جنبه دفاعی دارد را از بین می برد.

قرقاش اعلام کرد: ما با تمام قدرت سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران را مورد حمایت قرار می  دهیم. نیاز به اجماع بین المللی در این باره وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امارات هنوز به ائتلاف عربی تحت رهبری ریاض پایبند است، جایگزین اوضاع آشفته کنونی در منطقه را اتخاذ راهبرد مبتنی بر تحقق ثبات دانست و این راهبرد را بر اساس قدرت عربستان و برنامه های آن و قدرت مصر برشمرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.