سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰

عنوان کشتی گیر برتر سال ایران به یک البرزی رسید

حسین نوری

کرج- رییس هیئت کشتی استان البرز از کسب عنوان برترین کشتی گیر فرنگی کار سال ۹۶ توسط یک ورزشکار البرزی خبرداد.

حمید یاری در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار کرد: این عنوان با برگزاری نظر سنجی که به بر روی سایت و اینستاگرام فدراسیون کشتی انجام شد حاصل شده است.

وی افزود:  در کشتی آزاد حسن یزدانی و مجتبی گلیج قهرمانان رقابت های جهانی فرانسه و زیر ۲۳ سال جهان و در کشتی فرنگی سعید عبدولی، حسین نوری و محمدعلی گرایی دارندگان مدال برنز مسابقات جهانی فرانسه در این نظرسنجی حضور داشتند.

 یاری ادامه داد: در پایان نظر سنجی و در رشته کشتی آزاد حسن یزدانی و در رشته کشتی فرنگی حسین نوری کشتی گیر استان البرز با رأی مردم، به عنوان برترین کشتی گیران سال فنی (۹۵-۹۶) انتخاب شدند.

رییس هیئت کشتی استان البرز تصریح کرد: حسین نوری مدال برنز مسابقات جهانی کشتی فرنگی را در کارنامه خود دارد و در سالی که گذشت توانست عملکرد فنی مناسبی را از خود نشان دهد.

یاری در بخشی دیگر از صحبت های خود به افتتاح اکادمی کشتی سنتی، پهلوانی و زورخانه‌ای استان البرز در عصر روز دوشنبه گذشته اشاره کرد و گفت: این فضای ورزشی اختصاصی با همت و همکاری هیات کشتی استان البرز و سازمان حمل ونقل بار ومسافر شهرداری کرج آماده و به بهره برداری رسید.

متولی کشتی البرز هدف از افتتاح و راه اندازی سالن زورخانه‌ای حضرت سیدالشهدا(ع) را  آشنایی کشتی گیران این استان با ورزش های باستانی و پهلوانی عنوان کرد و گفت:یکی از سیاست های فدارسیون کشتی ایران توسعه این رشته ها در میان جوانان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.