پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳

جلسه سران سازمان‌های یهودی آمریکا در امارات علیه ایران و ترکیه

رژیم صهیونیستی و امارات

۷۰ نفر از رؤسای سازمان‌های یهودی آمریکا با سفر به امارات عربی متحده، درباره مسائل مختلفی از جمله عادی‌سازی روابط با اسرائیل، فعالیت‌های منطقه‌ای ایران و ترکیه گفت‌وگو کردند.

به گزارش قدس آنلاین، سران کنفرانس سازمان‌های یهودی آمریکا هفته جاری به امارات عربی متحده سفر کردند و با مقامات این کشور گفت‌وگوهایی درباره فعالیت‌های ایران و ترکیه در منطقه انجام دادند.

«مالکوم هونلین» معاون اجرایی این کنفرانس طی نشست خبری با اشاره به سفر ۷۰ نفر از رؤسای سازمان‌ها و گروه‌های مختلف یهودی آمریکایی به دوبی و ابوظبی، گفت که این افراد با سران و مقامات عالی رتبه امارات دیدار داشتند اما نامی از آنها نبرد.

هونلین گفت که سران امارات، علاوه بر صحبت درباره وضعیت قطر، از «تمایلات سلطه‌گرایانه» ایران و ترکیه برای «بازسازی امپراطوری‌های فارس و عثمانی» شدیدا ابراز نگرانی کردند.

وی با بیان اینکه مقامات اماراتی از سران سازمان‌های یهودی درخواست خاصی نداشتند، گفت اما آنها می‌خواستند حمایت از عربستان سعودی را ببینند.

«استفن گرینبرگ» رئیس این کنفرانس نیز گفت که سران امارات سعی داشتند این پیام را برسانند که این کشور، نیروهایی را در منطقه برای حمایت از اقدامات آمریکا دارد.

گرینبرگ گفت که در این دیدارها، موضوع به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی  و همچنین روابط عمیق‌تر با آن، مطرح شد. سران امارات از این کنفرانس خواستند ابتدا کمک کنند تا مناقشات فلسطین-اسرائیل را که مانعی برای این امر (عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی) است، حل شود.

وی همچنین افزود که امارات علاوه بر تمایل به همکاری امنیتی با اسرائیل و مبارزه با افراط‌گرایی، خواستار رفع مسئله فلسطین شد تا بتوانند مراودات اقتصادی نیز با تل‌آویو داشته باشند.

منبع: جروزالم پست

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.