چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

چند خبر از یمن

وخامت اوضاع انسانی در بندر "الحدیده"/ تلاش سازمان ملل برای توقف درگیری ها

الحدیده

نماینده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد این سازمان برای متوقف کردن درگیری‌ها در شهر بندری الحدیده وارد عمل خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین- نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن در حال مذاکره با طرف‌های مختلف در این کشور با هدف متوقف کردن درگیری‌ها در شهر مهم بندری الحدیده به منظور تسهیل ورود کمک به این کشور است.

شهر بندری الحدیده مجرایی حیاتی برای انتقال کمک به میلیون ها یمنی است، که با کمبود مواد غذایی و دارویی مواجه هستند.

صلیب سرخ بین المللی هشدار داد حمله به الحدیده اوضاع انسانی در یمن را که از اصل فاجعه بار است وخیم تر می کند.

همزمان با تشدید درگیری‌ها در منطقه الدریهمی در جنوب الحدیده، حملات هوایی عربستان سعودی نیز شدت بیشتری گرفته است.

همچنین محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، نزدیک شدن متجاوزان ائتلاف سعودی- اماراتی به شهر الحدیده یمن را تکذیب کرد.

الحوثی گفت: آنچه درباره رسیدن به فاصله پنج تا بیست کیلومتری شهر الحدیده می گویند، درست نیست. نزدیکترین محلی که آنها (متجاوزان) به آن رسیده اند در فاصله سی و پنج کیلومتری الحدیده قرار دارد. اگر متجاوزان بخواهند بیش از این به الحدیده نزدیک شوند با آتش برافروخته ای روبرو خواهند شد و به خواست خدا از همه مناطق به عقب رانده خواهند شد. اگر می توانستند پیش از اینها در الحدیده پیشروی می کردند.

وی افزود: زمانی که تجاوز به یمن را آغاز کردند ما هیچ نیرو و حضوری در مرزها نداشتیم. ما پس از چهل روز عملیات در جیزان، نجران و عسیر را آغاز کردیم. روحیه نیروهای ارتش سعودی در پی ادامه عملیات علیه این نیروها در مرزها، ضعیف شده است. این مسئله باعث شده است سعودی‌ها به دیگر نیروها از جمله نیروهای سودانی و بعضی مزدوران یمنی (عناصر مخالف) متوسل شوند. گفته می شود عناصر پاکستانی هم در مناطق مرزی حضور دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.