شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲

صلیب سرخ: اوضاع انسانی در «الحدیدة» یمن بحرانی است

1

کمیته بین‌المللی صلح سرخ در یمن از بحرانی بودن اوضاع انسانی در استان «الحدیدة» خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، «عدنان حزام» سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در یمن؛ اوضاع انسانی در شهر «الحدیدة» را بحرانی دانست.

وی در گفت‌وگو با رادیو «سوا» اظهار داشت: بسیاری از مردم یمن، کشورشان را به دلیل اوضاع بد و اسف‌بار، ترک کرده‌اند و شهروندان باقی مانده در شهر الحدیدة، نیازمند کمک‌های انسانی فوری در زمینه‌های مختلف به ویژه، بخش بهداشت و پزشکی هستند.

این در حالی است که حمله امروز جنگنده‌های سعودی به شهرستان «الحالی» در استان «الحدیدة» نیز 2 کشته و 2 زخمی برجای گذاشت.

ساکنان الحدیدة از سازمان ملل و مارتین گریفیت، فرستاده ویژه آن خواسته‌اند که برای پایان دادن به درد و رنج آنها وارد عمل شود. آنها سازمان ملل را به نادیده‌گرفتن شرایطشان متهم می‌کنند.

عملیات ائتلاف سعودی که از تاریخ چهارشنبه ۲۳ خرداد برای اشغال استان و بندر راهبردی الحدیده آغاز شده، وارد فاز فرسایشی شده است و نیروهای ائتلاف سعودی در خارج از مرزهای این استان زمین‌گیر شده‌اند اما در عین حال،حملات ائتلاف سعودی علیه این استان همچنان ادامه دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);