سه‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴

به مناسبت سومین سالگرد فاجعه منا

بیانیه سازمان حج و زیارت در مورد پیگری حقوق خانواده‌های شهدای منا

ر

سازمان حج و زیارت با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه منا، بر پیگیری مطالبات خانواده های این شهدا تاکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سازمان حج و زیارت همزمان با سومین سالگرد فاجعه منا و شهادت هزاران مسلمان، با صدور بیانیه‌ای بر پیگیری مطالبات خانواده‌های این شهدا تأکید کرد.

متن کامل پیام سازمان حج و زیارت به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ مَن یَخرُج مِن بَیتِه‌ مُهاجِراً اِلَی اللهِ وَ رَسولِه‌ ثُمَّ یُدرِکهُ المَوتُ فَقَد وَقَعَ اَجرُه‌ُ عَلَی الله»

مهرماه نه تنها برای خانواده‌های شهدای منا که برای مسلمانان و ملت بزرگ ایران فصلی فراموش ناشدنی و تلخ محسوب می‌شود، روزی که در آن ۴۶۴ تن از حجاج کشورمان و جمع بسیاری از ضیوف‌الرحمان دیگر کشورها در سال ۹۴ بر اثر فاجعه‌ای تلخ و تأسف بار، شهد شهادت را نوشیدند.

خانواده‌های معظم شهدای منا همچنان تلخی و غم و اندوه فاجعه عظیم را با خود دارند. سازمان حج و زیارت نیز به نوبه خود در سومین سالگرد شهدای فاجعه منا، یاد و خاطره این مهاجران الی الله و تمامی ضیوف و الرحمانی که در این فاجعه، مظلومانه به شهادت رسیدند و عارفانه عروج کردند را گرامی می‌دارد.

این سازمان در سه سال گذشته تلاش کرده است تا در تمامی فرصت‌های ایجاد شده برای مذاکرات، با پافشاری مستمر بر مطالبات بر حق و جدی در خصوص فاجعه منا و حقوق شهدای منا به وظیفه خود عمل نماید.

سازمان حج و زیارت علی‌رغم قطع بودن روابط دو جانبه میان دو کشور، در هر موقعیت زمانی که دیدار با مقامات مربوطه کشور عربستان سعودی داشته، مجدانه پیگیر احقاق حق شهدای فاجعه منا و مسجدالحرام بوده است.

امید می‌رود تا دستگاه‌های مربوطه نیز در این خصوص رایزنی‌ها و توضیحات لازم را به مردم و خانواده‌های شهدای فاجعه منا ارائه دهند.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.