شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل حال همه شهرداران هم می‌شود

بازنشستگان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون تعریف سازمان بازرسی کل کشور این است که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل حال همه شهرداران هم می‌شود، همان‌گونه که شامل حال دیگر مستخدمین دولت می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین ، جواد کریمی قدوسی  در رابطه با وضعیت شهردار مشهد با تصویب و ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: وزیر کشور اعلام کرد که می‌خواهد استفساریه بدهد، این استفساریه باید برسد و در دستورکار مجلس قرار گیرد تا در فرصت قانونی دو ماهه‌ای که دیده شده، اگر استفساریه جواب داد، به‌آن عمل ‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما اگر وزیر کشور استفساریه ننویسد و نفرستد، طبق چارچوب قانون، حمل بر این است که شامل حال شهرداران هم می‌شود.

وی افزود: البته یک استدلال هم در مورد شورا و شهرداران وجود دارد، اینکه شورای شهر مانند مجلس تابع یک قانون انتخابات خاصی است، دوره چهار ساله دارد و اعضای شورای شهر همچون نمایندگان کارمند دولت نیستند و استخدامی ندارد که تابع بازنشستگی باشد، مگر اینکه شامل سن قانونی که 75 سال است، شوند و دیگر کسی نتواند انتخاب شود.

کریمی قدوسی یادآور شد: تاکنون تعریف سازمان بازرسی کل کشور این است که این قانون شامل حال همه شهرداران هم می‌شود، همان‌گونه که شامل حال دیگر مستخدمین دولت می‌شود، مگر اینکه استفساریه بیاید و مجلس نظر خود را بدهد، در غیر این صورت، قانون به‌قوت خود باقی است.

وی دررابطه با سازوکار نظارت بر اجرای این قانون نیز گفت: در همان قانون پیش‌بینی شده که باید به‌مجلس گزارش داده شود، ضمن اینکه، سازمان بازرسی هم اعلام کرد بر اجرای این قانون نظارت می‌کند.

منبع : فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.