پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹

شلیک موشک بالستیک به مواضع ائتلاف سعودی-اماراتی در غرب یمن

3

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد به مواضع ائتلاف سعودی شلیک کردند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، وبسایت وابسته به گروه انصارالله یمن امروز (پنجشنبه) از شلیک یک فروند موشک بالستیک به مواضع «منافقان» در غرب یمن خبر داد.

انصارالله، عربستان و امارات را جبهه دشمن منافق می‌داند و از «ائتلاف عربی» به رهبری عربستان به نام «ائتلاف آمریکایی-سعودی» یاد می‌کند.

بر اساس گزارش وبگاه «انصارالله»، این موشک بالستیک کوتاه‌برد ساخت داخل بوده و خسارت‌های جانی و مالی به ائتلاف وارد کرده است.

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله چهارشنبه شب (دیشب) نیز چهار فرود موشک بالستیک دیگر به جنوب عربستان شلیک کرد. این چهار موشک «زلزال-۱» به صورت همزمان به سمت محل تجمع شبه نظامیان در منطقه «علب» و غرب «مجازه» در عسیر شلیک شد.

نیروهای یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله عصر روز چهارشنبه نیز سه فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به صورت همزمان به سمت مواضع شبه‌نظامیان در  منطقه «الخوبه» در جازان واقع در جنوب عربستان شلیک کردند.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال ۱۳۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

صرف نظر از اینکه، این تجاوز نظامی تاکنون نه تنها هیچ یک از اهداف اعلامی ائتلاف سعودی را محقق نکرده است و تنها سبب ویرانی کشور یمن و کشتار و آوارگی مردم این کشور شده است، با واکنش‌های موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله هم مواجه شده است.

یگان موشکی در ابتدای کار خود در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن از نوع ساده مانند موشک‌های «الصرخه» استفاده می‌کرد، ولی به مرور زمان و با افزایش تجربه و تخصص و ارتقای سیستم موشکی، از سیستم‌های موشکی زلزال ۱ و۲ و قاهر-۲، النجم الثاقب و در نهایت موشک‌های بالستیک برکان-۲ و بدر-۱ استفاده کردند که نقش بسیار مهمی در ایجاد توازن قوا و تقویت قدرت بازدارندگی داشته است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);