یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴

به‌همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی

اجرای گروه سرود آوای رضوان در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی آغاز شد

پیاده روی اربعین

ویژه برنامه اجرای گروه سرود آوای رضوان وابسته به‌مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به‌مناسبت اربعین حسینی در مسیر پیاده‌روی کربلا آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین  به نقل از آستان نیوز، به‌همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، ویژه برنامه گروه سرود آوای رضوان به‌مناسبت اربعین حسینی در مسیر پیاده‌روی زائران کربلا با اجرا در مرز مهران آغاز شد.

سرودهایی با موضوع اربعین و شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران وفادارش در دشت کربلا به‌دو زبان فارسی و عربی برای زائران مسیر مرز مهران تا کربلا معلی در این ویژه برنامه اجرا می‌شود.

گروه سرود آوای رضوان تا 30 مهر سال 1397 در اولین مقصد خود در مرز مهران زائران اربعین حسینی را بدرقه می‌کند و در مقاصد بعدی خود به‌ترتیب، از یکم تا چهارم آبان سال جاری در شهر نجف اشرف، پنجم آبان ماه در مسیر پیاده‌روی نجف به‌کربلا و در ششم و هفتم آبان سال جاری در کربلای معلی به‌اجرای سرودهای حسینی می‌پردازد.

این سرودها با هدف تعظیم شعائر و بیان فلسفه قیام ابا عبدالله الحسین(ع) با بهره‌گیری از ابزار هنر به‌سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) آماده شده است.

گفتنی است؛ واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به‌مناسبت‌های گوناگون مذهبی، سرودهایی را با بهره‌گیری از شعرهای تأثیرگذار دینی تهیه و در معابر پر تردد شهری اجرا می‌کند، از جمله برنامه‌های این واحد می‌توان به‌اجرای سرودهای حسینی در ایام محرم در ورودی‌های مشهد مانند پایانه مسافربری، راه‌آهن و فرودگاه اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.