یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران:

تزریق واکسن آنفلونزا به کودکان پیش از مراسم پیاده‌روی اربعین ضروری است

ی

پرویز طباطبایی با تأکید بر ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا به کودکان قبل از مراسم پیاده روی اربعین توصیه‌هایی را به والدین ارائه داد.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، پرویز طباطبایی، فوق‌تخصص عفونی کودکان، در ارتباط با نکات بهداشتی که والدین برای پیشگیری از ابتلا به بیماری فرزندانشان قبل از مراسم پیاده‌روی اربعین باید رعایت کنند،‌ اظهار داشت: شست‌وشوی مرتب و دقیق دست‌ها امری بسیار ضروری است چرا که عدم رعایت این مسئله می‌تواند سبب مشکلات تنفسی و گوارشی برای کودکان شود.

وی با بیان اینکه کودکان بیشتر از بزرگسالان مستعد ابتلا به بیماری‌های عفونی هستند،‌ گفت: والدین علاوه بر شست‌وشو و ضدعفونی دستان خود باید نسبت به اهتمام این مسئله در کودکان نیز دقت لازم را داشته باشند.همچنین از افرادی که مبتلا به عفونت‌های تنفسی و گوارشی هستند دور بمانند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: والدین باید ماسک همراه داشته و در صورت لزوم علاوه بر استفاده خود آن را برای کودکان نیز مورد استفاده قرار دهند،‌همچنین همراه داشتن شربت و شیاف استامینوفن در هنگام سفر ضروری است و همراه داشتن پمادهای مربوط به رفع عرق‌سوز شدن نیز نباید از نظر والدین مورد غفلت واقع شود.

طباطبایی با تأکید بر ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کودکان قبل از شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین خاطرنشان کرد: همچنین کودکان باید برنامه واکسیناسیون خود تا قبل از 6 سالگی را کامل کنند تا در معرض بیماری‌های مختلف قرار نگیرند.

وی با اشاره به اینکه کودکان نسبت به والدین زودتر خسته و گرسنه می‌شوند، گفت: ظرف غذا که بتوان در آن را محکم بست نیز همراه داشتنش برای والدین توصیه می‌شود چرا که این مسئله می‌تواند هنگام سفر مؤثر واقع شود و والدین می‌توانند غذای کودک را در آن نگهداری کنند. همچنین والدین باید استفاده از آب‌های آشامیدنی بهداشتی را مدنظر قرار داده و هر آبیکه نسبت به سلامت آن شک داشته باشند را نه خود و نه فرزندانشان استفاده نکنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.