دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۷/۳۰

1

در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و نگرانی ها در مورد افزایش تنش های سیاسی موجب کند شدن رشد اقتصاد جهانی شده است، قیمت طلا امروز افزایش داشت.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و نگرانی ها در مورد افزایش تنش های سیاسی موجب کند شدن رشد اقتصاد جهانی شده است، قیمت طلا امروز افزایش داشت و به بالاترین رقم ۲ ماه و نیم اخیر که هفته گذشته به ثبت رسیده بود نزدیک شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۲۸ دلار و ۱۵ سنت رسید. روز ۱۵ اکتبر، قیمت فلز به بالاترین رقم از ۲۶ جولای یعنی ۱۲۳۳ دلار و ۲۶ سنت رسیده بود.

قیمت طلا ی آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۳۱ دلار رسید.

هلن لائو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «تاکنون ما شاهد ترمیم قیمت طلا بوده ایم. یکی از عوامل این ترمیم کند شدن رشد اقتصاد جهانی و عامل دیگر وضعیت آشفته ژئوپلتیک بوده است...در عین حال، احساس پرهیز از ریسک بر سرمایه گذاران حاکم شده است... اگر تنش ها بیشتر شود، ممکن است شاهد افزایش قیمت طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار هم باشیم.»

بر اساس نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان، چشم انداز رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار تیره و تار شده است. به گفته اقتصاددانان جنگ تجاری آمریکا و چین و آشفتگی وضعیت مالی در اقتصادهای نوظهور عامل این افت چشم انداز رشد بوده است.

در همین حال، نگرانی های ژئوپلتیک، از جمله در مورد روابط عربستان و غرب بر سر کشته شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد سعودی، تحولات مربوط به برگزیت و وضعیت بودجه ایتالیا موجب شده تا سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بازار طلا علاقمند شوند. معمولا در هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی، طلا به یک محل امن برای سرمایه گذاری تبدیل می شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.